Inne

einhard | 24 października 2019

Ogromna podwyżka od Jeepa!

Juventus za pośrednictwem swojej strony internetowej ogłosił, że wprowadzono zmiany do kontraktu łączącego klub z Jeepem.

W związku z doskonałymi wynikami sportowymi pierwszej drużyny, która w ostatnich latach poprawiła swoją pozycję w rankingu UEFA oraz dzięki zwiększeniu popularności marki Juventus na poziomie globalnym, Juventus Football Club SpA i FCA Italy S.p.A. osiągnęły porozumienie w sprawie zwiększenia opłaty za umieszczenie logo Jeepa na koszulkach Starej Damy.

Podczas sezonów 2019/20 i 2020/21 kwota ta wzrośnie o 25 mln euro (z 17 mln do 42 mln) z uwzględnieniem niektórych dodatkowych praw powiązanych ze sponsoringiem. Pozostałe warunki określone w umowie podpisanej w kwietniu 2012 roku i obowiązującej do 30 czerwca 2021 roku pozostają niezmienione.

Jednocześnie Juventus i FCA poinformowały, że rozpoczęły negocjacje w sprawie nowej umowy, która wejdzie w życie po sezonie 2020/21.

Juventus i FCA są podmiotami powiązanymi, ponieważ podlegają oba spółce EXOR N.V. Przedmiotowa transakcja, mimo że jest zwykłą transakcją na warunkach równoważnych rynkowym, zgodnie z wymogami została przekazana do zatwierdzenia przez Zarząd Spółki Juventus, z zastrzeżeniem uzyskania pozytywnej opinii Komitetu ds. Transakcji z Podmiotami Powiązanymi.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nano
4 lat temu

Fajnie. Będzie na pensję dla CR7.

anavrin_
4 lat temu

Ano, jakoś trzeba było wymyślić, jak pokryć straty finansowe. W sumie nie silono się za wiele i wybrano najprostszą opcję. Abstrahuję od tego, że dotychczasowa kwota zawarta w umowie była śmieszna.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi