Prasa

Hu Kers | 6 grudnia 2022

Opublikowano tajne porozumienie w sprawie Kulusevskiego

Porozumienie w sprawie Dejana Kulusevskiego pomiędzy Juventusem i Atalantą zobowiązywało Nerrazzurich do zakupu innego zawodnika Starej Damy za 3 miliony euro.

Dochodzenie w sprawie rzekomych nieprawidłowości finansowych w Bianconeri prowadzone przez prokuraturę w Turynie zgromadziło ogromną ilość dowodów, w tym podsłuchane rozmowy i dokumenty zebrane podczas nalotów na ich biura. Należą do nich tak zwane tajne umowy, które były związane z oficjalnymi transferami, ale w rzeczywistości znajdowały się poza formalnymi księgami.

Stefano Felti, dyrektor gazety Il Domani, opublikował kopię umowy podpisanej przez dyrektora Atalanty, Lucę Percassiego, 30 grudnia 2019 roku.

„Ja, niżej podpisany Luca Percassi, działając jako dyrektor generalny Atalanta BCSpA („Atalanta”), w związku z definitywnym transferem zawodnika Dejana Kulusevskiego do Juventusu FCSpA („Juventus”), zobowiązuję się do zakupu zawodnika z Juventusu – zasugerowanego przez club – o wartości 3 mln € + VAT w terminie nie później niż 30.06.2020”.

Oficjalnie Juventus kupił Kulusevskiego z Atalanty za 35 mln euro plus do 9 mln euro premii w styczniu 2020 roku i pozostawił go na wypożyczeniu w Parmie do 30 czerwca.

Zobowiązanie to zdaje się, że zostało wypełnione w czerwcu 2020 roku, kiedy to Atalanta kupiła Simone Muratore za 7 mln €, mimo że zawodnik był wówczas wart wielokrotnie mniej. Dzięki temu zabiegowi Bianconeri wykazali zysk kapitałowy w wysokości 6 mln €.

Muratore nie podbił świata piłki – po wypożyczeniach do Reggiany i portugalskiej Tondeli, pomocnik obecnie przebywa w głębokich rezerwach Atalanty. Jego wartość rynkowa wg Transfermarkt to 300 tys. euro.

Kulusevski z kolei nie został długo w Turynie, ponieważ w styczniu 2022 roku został wypożyczony do Tottenhamu Hotspur z opcją wykupu, która w pewnych okolicznościach staje się obowiązkiem.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SzeFu1897
1 rok temu

Mogła by powstać z tego dobra książka… To wiele wyjaśnia dlaczego czasami kupujemy dzbanów

luque10
1 rok temu

Tylko pytanie, jeśli chodzi o ten „tajny zapis” czy zostało to ujęte w księgach?
Z racji wykupienia Muratore, który to wykup był oficjalny, zostało to wykazane w księgowości, jak mniemam.
Tak więc wszystko jest w porządku, zwykła umowa, z zapisem która jest w granicach prawa. Kolejny news, który płynie na fali – Juventus i prokuratura, tak naprawdę nie mający nic do pokazania.
Kreatywna księgowość? – tak, przestępstwo? – absolutnie nie.

Kenshin
1 rok temu
Reply to  luque10

Dodałbym, że kreatywna księgowość raczej w wykonaniu Atalanty. To oni zawyżają aktualną kwotę wykupu Kulusevskiego.

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  Kenshin

no dokładnie, przecież mogli nam po prostu sprzedać Kulusa za 32mln. Zresztą Transfermarket wycenia teraz Szweda na 50mln, więc sporo zaniżono wartość zawodnika XD Prokuratura wisi nam 15mln

Marcin8901
1 rok temu

Teraz się okaże że żaden klub nie robi transferów tylko Juventus. Żaden inny nie robi plusvalenzy. Te wszystkie wymiany piłkarzy Juventus też robił sam.

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu
Reply to  Marcin8901

Robi ze stronami pokrzywdzonymi 😉

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Jeżeli będą za to karać, to liczę, że taki Inter i Napoli też bekną. Bastoni i Osimhen nie bez powodu też tyle kosztowali 😛

drekar
1 rok temu

To jest tak śmieszne że tylko czekam na jakiś papierek że ojciec Kean dostał traktor

luque10
1 rok temu
Reply to  drekar

Wincyj niż jeden. Zgłoszone, do prokuratury

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi