Gracze Juve

einhard | 1 marca 2021

Orsato: Powinienem był wyrzucić Pjanica

Daniele Orsato przyznał, że pomylił się, nie pokazując Miralemowi Pjanicowi drugiej żółtej kartki podczas spotkania Inter-Juventusu w 2018 roku.

Orsato był gościem w programie Novantesimo Minuto, gdzie omówił niektóre ze swoich decyzji.

W weekend arbiter poprowadził spotkanie Spezia-Parma i był to dla niego 240 mecz Serie A, dzięki czemu zrównał się z Pierluigim Colliną.

Prezydent AIA dał nam wielką szansę, aby rozmawiać z mediami. AIA popiera tę możliwość i wszyscy musimy jak najlepiej ją wykorzystać – powiedział 45-latek.

To musi być okazja, a nie przestrzeń do wzbudzania kontrowersji. W przeciwnym razie donikąd nie zajdziemy. Wszyscy popełniamy błędy i zawsze to przyznawaliśmy. Tylko pracując nad nimi możemy się poprawić.

Nie sądzę, żeby było więcej fauli we Włoszech niż w innych krajach – kontynuował Orsato, który został uznany za najlepszego sędziego na świecie w 2020 roku.

Zawsze używam tego samego stylu. Niezależnie od tego, czy prowadzę mecz we Włoszech, czy w Europie, nie widzę dużej różnicy. Nie sądzę, że to jest powód, dla którego nasze kluby mają problemy w europejskich rozgrywkach.

Jak się czują sędziowie, gdy po popełnionym błędzie wracają do domu?

Nie jesteśmy szczęśliwi i zawsze analizujemy, co się stało. Jesteśmy samokrytyczni. Chcemy się poprawiać i większą uwagę przykładamy do błędów niż patrzymy na pozytywne rzeczy.

Orsato został zapytany, dlaczego nie pokazał Miralem Pjanicowi drugiej żółtej kartki podczas starcia Interu z Juventusem w 2018 roku.

To był jeden z moich błędów. Byłem blisko i nie zauważyłem tego, co potem dokładnie ujrzałem w telewizji. Dla mnie było to typowe starcie w powietrzu. VAR nie mógł interweniować w tym przypadku – przyznał Orsato.

VAR jest pomocny. Kiedy sędziowie wychodzą na boisko, nie myślimy o VARze. Staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, a jeśli popełnimy błędy, mamy szczęście, ponieważ możemy polegać na technologii VAR.

W weekend bramka Spezii nie została uznana po interwencji VAR. System wyłapał spalonego, którego mój asystent nie mógł zobaczyć na żywo.

VAR działa dobrze, nie sądzę, że można go w jakikolwiek sposób poprawić, ale jeśli coś zostanie zmienione, będzie to dla dobra gry.

Cristiano Ronaldo sprawdzał zegarek Orsato podczas meczu Juventusu z Romą na początku lutego, aby upewnić się, że jego strzał nie przekroczył linii bramkowej.

Nie było w tym braku szacunku. Zapytał mnie, czy piłka przekroczyła linię.

Zapytał mnie, jak działa system. Nie było w tym nic dziwnego. Chciał tylko wiedzieć, jak działa zegarek.

Relacje między sędziami, zawodnikami i trenerami uległy poprawie. Dobrze, że istnieje dialog, ale sędzia musi zawsze być surowy.

Kiedy kobiety zaczną sędziować mecze Serie A i Serie B?

Kobiety są już tym samym poziomie co mężczyźni. Frappart jest już na poziomie mężczyzn, nie ma zbyt dużej różnicy między mężczyznami i kobietami i myślę, że nie będziemy musieli długo czekać aż zobaczymy sędzinę w Serie A lub Serie B.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi