Prasa

Kurp | 8 lutego 2020

Powrót Orsoliniego coraz bardziej prawdopodobny

We wczorajszym spotkaniu między Romą a Bolonią na Stadio Olimpico w Rzymie po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Riccardo Orsolini, który otworzył wynik meczu rozgrywanego w stolicy Italii. Włoska prasa już zaczęła spekulować możliwość jego transferu do Turynu.

W bieżącym sezonie Orsolini zdobył już siedem bramek oraz pięciokrotnie asystował swoim kolegom. W związku z tym coraz częściej mówi się, że 23-latek może latem na stałe zagościć w drużynie dowodzonej przez Maurizio Sarriego. Według zapisów umowy pomiędzy Juve a Bolonią Turyńczycy mogą odkupić Włocha nadchodzącego lata za kwotę 22 milionów euro. Kwota odkupu wzrosłaby do 30 milionów, gdyby Bianconeri zdecydowali się odkupić Orsoliniego rok później. Według informacji podawanych przez m.in. Corriere dello Sport kwota odkupu będzie jednak wyższa – i będzie wynosić 26 mln euro.

W pojedynku z Romą Orsolini nie tylko zdobył bramkę, ale znacząco przyczynił się do końcowego zwycięskiego rezultatu [3-2 – przyp. red.]. Zawodnik Bolonii sprawiał kłopoty defensorom Romy właściwie za każdym razem, kiedy był przy piłce. Włoskie media zgodnie twierdzą, że demonstrowana przez niego siła fizyczna oraz technika świetnie sprawdziłaby się w ustawieniu 4-3-3 Juventusu. Dzięki temu zawodnik Bolonii stałby się również poważnym konkurentem Douglasa Costy.

 

Źródło: ilbianconero.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
19
19
1 rok temu

Caldara jest na zdjęciu.

Apo
Apo
1 rok temu

Zobaczcie gola Cana w meczu z Leverkusen. Nie wiem czy tam był rykoszet ale to stadiony świata.

Dla mnie gość nie dostał prawdziwej szansy, jest lepszy niz wiecznie połamany Khedira czy chaotyczny Matuidi. Nie mówię tego pod wpływem tej bramki, ale z Cana większy pożytek mieli w Liverpoolu niż u nas.

Przejdź do paska narzędzi