Felietony

tItOveN | 19 sierpnia 2021

Ożywienie nastrojów anty-Juve. Czy Sassuolo wyświadczyło przysługę? [OPINIA]

Włoski dziennikarz Giovanni Capuano skomentował podnoszące się na półwyspie apenińskim komentarze, że Sassuolo po raz kolejny udowodniło swoją „lokajską” rolę wobec Juventusu. 

Poniżej przedstawiamy fragmenty z jego felietonu:

Warunki przejścia Locatellego do Bianconerich podsyciły standardową we Włoszech dyskusję i nastroje anty-Juve (głosy o Calciopoli itd.). Według wielu Sassuolo („Scansuolo”) – ugięło się pod presją Juve, oddając zdolnego Włocha na bardzo preferencyjnych warunkach.

„Scansuolo” to zbitka słów, która znana była już wcześniej i popularna w internecie. Włoskie „scansare” oznacza ‚unikać’. Małemu Sassuolo zarzucano, że celowo nie stawia oporu w meczach przeciwko wielkim i pełni służalczą rolę wobec mającego wpływy, „mocarnego” Juventusu.

Osoby anty-Juve, które rozdzierały szaty nad tym, że płatność za Locatellego będzie następowała de facto przez 5 lat, milczeli, gdy na analogicznych warunkach odbywały się transfery Osimhena, Lukaku, Hakimiego, Mandragory i tysiąca innych.

Jaka jest różnica? Locatelli przeszedł Juventusu, a ci inni nie. Wobec braku lepszych argumentów najlepiej wyładować się i obrzucić błotem „Scansuolo”.

Źródło: derbyderbyderby.it.

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rouge
1 miesiąc temu

Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Sassuolo na dobrych relacjach z nami też już skorzystało (np. Berardi).

anavrin_
1 miesiąc temu

Rany, naprawdę ludzie takie głupoty wygadują?

Powiem inaczej, Sassuolo zna swoją pozycję i rolę w biznesie. Może w perspektywie dziesiątek lat (o krótszym horyzoncie czasu nawet nie wspominajmy) się to zmieni i staną się ważnym globalnie graczem (nie tylko pod względem sportowym, ale też finansowym, por. Atalanta, która choć sportowo się pnie do góry, to jeśli chodzi o to, jak ten klub jest postrzegany przez tych „wielkich”, pozostaje w co najwyżej drugiej lidze). Niemniej, niektóre firmy zawsze pozostają „średnie”, ale to wcale nie oznacza, że są „gorsze”. Inny model biznesowy, ot co.

Last edited 1 miesiąc temu by anavrin_
Argentino
1 miesiąc temu

Sassuolo pełni taką rolę i to się nie zmieni

Kriksos
1 miesiąc temu

Ten kraj jest totalnie popierdolony z tą nienawiścią do Juve, beke mam z frajerów.

pogon
1 miesiąc temu

Boże jakie to śmieszne. Jak Sassuolo wypożycza na preferencyjnych warunkach Interowi Sensiego i Politano z opcjami wykupu za plus minus 20 mln (jak na ich ówczesny potencjał to były okazyjne ceny) to wszystko fajnie, biznes. Ale jak wypożycza Locatellego z wykupem na blisko 40 mln do Juve to są ,,lokajami”.

Orient
1 miesiąc temu

Bóldupizm.

Bianconero62
1 miesiąc temu

Zawsze tak było i raczej będzie. Nie ma co się przejmować takimi rzeczami, bo to po prostu zazdrość.

Najnowsze artykuły:
Powołani na mecz z Romą

6

Szczęsny w wywiadzie dla Foot Truck

2

Przejdź do paska narzędzi