Liga Mistrzów

einhard | 25 lutego 2019

Paratici broni Allegriego

Dyrektor sportowy Juventusu broni Maxa Allegri po porażce w Lidze Mistrzów z Atletico Madryt.

Koncentrujemy się na osiągnięciu najlepszej możliwej wydajności, więc nie ma znaczenia, czy Joao Cancelo gra wyżej lub Paulo Dybala siedzi na ławce.
– powiedział Fabio Paratici w wywiadzie dla Sky Sport Italia jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Bolonią.

Bianconeri mają 13 punktów przewagi nad Napoli i wielu dziennikarzy sugeruje, że osiedli na laurach i nie są przyzwyczajeni do bycia naciskanym tak, jak zrobiło to Atletico.

Naprawdę mam wątpliwości, kiedy ludzie mówią, że Juventus nie jest wystarczająco testowany przez swoich rywali w Serie A. Za każdym razem, gdy gracz trafia do Włoch z zagranicy, ma problemy z aklimatyzacją i przystosowaniem się do wymogów ligi. Piłkarze często powtarzają, że Serie A to zupełnie co innego niż Premier League czy inne ligi. Obie strony nie mogą mieć racji, ktoś musi się mylić.

Mecze Ligi Mistrzów to jednak nie to samo, co mecz ligowy, nieważne w jakiej lidze grasz. To zawsze będzie trudniejsze i bardziej skomplikowane zadanie. Allegri to doskonały trener i udowodnił to z biegiem lat.

Paratici został zapytany, czy Juventus odczuwa dodatkową presję, aby wygrać Ligę Mistrzów w tym sezonie po zainwestowaniu ponad 100 milionów euro w Cristiano Ronaldo.

Kiedy pracujesz w Juve lub w innym wielkim klubie, zawsze istnieje presja. Przyzwyczailiśmy się do tego i czuliśmy ją długo przed pojawieniem się Ronaldo.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi