Kontrakty

einhard | 8 sierpnia 2020

Paratici: Decyzja zapadła przed meczem z Lyonem

Fabio Paratici zapewnia, że decyzja o zwolnieniu Maurizio Sarriego została podjęta jeszcze przed spotkaniem z Lyonem.

Dokonaliśmy naszych ocen jeszcze przed wynikiem meczu z Lyonem. Jak już powiedzieliśmy, jeden mecz nie przesądza o przyszłości trenera. Nasze oceny były oparte na całym sezonie, a nie tylko na pojedynczym meczu – powiedział Paratici w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

Decyzja o zatrudnieniu Pirlo była bardzo naturalna, w stylu Juventusu, ponieważ jest kimś, kto, jak powiedzieliśmy ponad tydzień temu grał z nami, zawsze był w kontakcie ze wszystkimi tutaj i to było naturalne. Wierzymy również, że jest wielkość jest mu przeznaczona. Był wielkim zawodnikiem i uważamy, że może być takim samym trenerem.

Andrea ma takie samo podejście do coachingu, jak kiedy grał. Myśli o jakościowej piłce, stylu i ciężkiej pracy. Chce zaproponować pewien rodzaj piłki, taki, jaki na ogół starają się reprezentować europejskie drużyny i wyjaśnił nam to bardzo przekonująco.

Osobowość jest często ważniejsza niż profesjonalista, więc nie mieliśmy wątpliwości co do Pirlo jako osoby.

Paratici został zapytany, w którym momencie dyrektorzy Juventusu zdali sobie sprawę, że nie będą dalej współpracowali z Sarrim?

Sezon jest długi, jest wiele chwil i sytuacji, które sumują się, nie było ani jednej iskry. Po prostu doszliśmy do tego pod koniec bardzo długiego sezonu, nawet pomimo wygrania Scudetto.

Prezenterka Sky, Ilaria D’Amico – która prywatnie jest partnerką Gigiego Buffona – zapytała Paraticiego, czy brak chemii z Sarrim sprawił, że zabrakło entuzjazmu, który zniwelowałby zmęczenie zespołu?

Trafiłaś w sedno. Absolutnie.

To już drugi rok z rzędu, w którym Juve zwolniło swojego trenera pomimo zdobycia tytułu Serie A.

Nie tylko Europa decyduje o sukcesie lub porażce. Sytuacja Maxa Allegriego była zupełnie inna, ponieważ wychodził z epoki pięciu lat, która dobiegła końca.

Jesteśmy na niezbadanym terytorium, ponieważ nikt wcześniej nie zdobył dziewięciu kolejnych tytułów mistrzowskich. Osiągnęliśmy ten wynik przez kilka epok, tak naprawdę, trwają one zwykle od trzech do czterech lat. Jesteśmy w trzeciej erze sukcesów, jest to prawie niewytłumaczalne.

Rozegraliśmy dwa finały Ligi Mistrzów w ciągu trzech lat z siedmioma lub ośmioma innymi graczami w porównaniu z poprzednim finałem. To praktycznie niespotykane i pokazuje pracę, jaką tutaj wykonaliśmy. Real Madryt wygrał trzy finały z rzędu z praktycznie identycznym składem.

Bayern Monachium wygrał Bundesligę w zeszłym sezonie, odpadł w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i ludzie mówili, że to porażka. Manchester City wielokrotnie zdobywał tytuły Premier League, ale ponieważ nie zdobył tytułu Ligi Mistrzów, ludzie też ich krytykowali.

Obecnie te gigantyczne kluby są oceniane zbyt pochopnie. W Lidze Mistrzów graliśmy z Ajaxem bez kilku kluczowych graczy. W tym turnieju szczegóły, jeden moment, mogą zmienić cały turniej w twoim wykonaniu.

Po zwolnieniu Sarriego pojawiły się plotki, że Paratici również zostanie zwolniony.

Prezydent bronił mnie wczoraj o północy, więc wydawało się to trochę dziwne, że całkowicie zmieniłby zdanie dziś przed 14.00. Wydawało się to trochę śmieszne.

Jestem tu od 10 lat, moje relacje ze wszystkimi tutaj wykraczają poza profesjonalizm, od Andrei Agnellego do ostatniego pracownika. Dyrektorzy coraz bardziej przypominają trenerów, jesteśmy też surowo i szybko oceniani.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
2 lat temu

Skoro decyzja była przed meczem z OL to po co trabiliscie w mediach, że Sarri zostaje, a Pirlo przedstawialiscie jako trenera U23?

Lucky13131313
2 lat temu
Reply to  pogon

Albo to już było dawno ustalone, albo mamy burdel w Turynie panie.

jacojaco/Kicek12345
2 lat temu
Reply to  pogon

Bawi mnie jeszcze, że Paratici wydawał się tak bardzo pewny swojej posady, bo wczoraj ktoś go zapewniał o tym, aby kilka dni temu bronić w taki sam sposób Sarriego 😀

archiasz
2 lat temu
Reply to  pogon

Ale to jedyne logiczne wyjaśnienie dzisiejszej hecy. Jeśli trener trafia na silny opór drużyny to choćby miał najlepsze pomysły to nic z tego nie będzie.Wielu uznanych trenerów tego doświadczyło… No i to akurat to jest zła wiadomość bo jeśli towarzystwo jest niechętne zmianom i ogólnie nie uznaje zasady jeden kapitan na statku to może być ciężko.
I jeszcze te argumenty, że Pirlo zna środowisko, ma reputacje z kariery piłkarskiej itp, to może być złudne bo jednak człowiek nie ma żadnego doświadczenia zarządzania grupą ludzi.

luque10
2 lat temu

Gadanie pod publiczkę. Wiadomo, że mecz z Lyonem przelał czarę goryczy.
Andrea zrobił natomiast prezentację w paintcie i przekonał naszych szefów, że Juve będzie grało piknie, a Matuidi będzie rozgrywającym.
Wszystko wygląda na kompletny chaos, mam nadzieję udany.
Forza Andrea, nawet jak nie wyjdzie, będziesz ostatnią osobą, do której będę miał pretensje.🏳️🏴

Ater
2 lat temu
Reply to  luque10

Pewnie w zeszycie.
A po pokazie zostawil w knajpie xD

juvino
2 lat temu
Reply to  luque10

A moim zdaniem układa się to w logiczna całość… Decyzja musiała być wcześniej podjęta skoro Sarri twierdził że oczekiwał mniej… Widocznie sytuacja ogólna i w szatni była już tak denna że myślał że dostaniemy oklep… Piłkarze też musieli widzieć co i jak… Stąd potem wywiad Buffona i Ronaldo o decyzjach…

anavrin_
2 lat temu

Czyli jakby Sarri wygrał LM to też by poleciał?

Nie no, żartuję (choć tak pół na pół). Chcę wierzyć, że opcje rezerwowe były przygotowywane zawczasu. Ale jeśli tak, to czy rzeczywiście Pirlo był najlepszą z nich?

Szybkie zwolnienie i zatrudnienie nowego trenera sugeruje rozpoznanie sprawy i sprawne działanie zarządu. Zatrudnienie kogoś takiego jak Pirlo sugeruje chaos.

A ja jestem w kropce.

Przejdź do paska narzędzi