Prasa

tItOveN | 4 grudnia 2019

Paratici: Mihajlović był bliski objęcia Juve

Sinisa Mihajlović był blisko objęcia pracy w Juventusie – ujawnił dyrektor sportowy Starej Damy w drugiej części wywiadu dla Tuttosport. 

Mihajlović, po nieudanych przygodach z Milanem i Torino, w ubiegłym sezonie odbudował swoją reputację jako jednego z najlepszych trenerów Serie A, wyprowadzając ekipę Bologny na bezpieczną lokatę. Fabio Paratici przyznał, że widok Serba z powrotem na ławce trenerskiej był „ulgą”.

Miło było widzieć go znowu na ławce, to ulga – powiedział dyrektor.

Jestem przyjacielem Sinisy, bardzo dobrym przyjacielem. Przyznaję, że był bardzo, bardzo bliski zostania trenerem Juventusu, chociaż nie zdradzę dokładnie kiedy.

Mihajlović pozostaje na czele drużyny Rossoblu, pomimo tego, że szkoleniowiec zmaga się z rakiem (co ujawniono na początku sezonu).

On jest wojownikiem, zawsze to wiedziałem. Teraz otrzymaliśmy tylko dodatkowe potwierdzenia tego faktu. 

Juve postanowiło zastąpić Maxa Allegri byłym trenerem Napoli, Maurizio Sarrim. Co więc spowodowało, że wybór padł na urodzonego w Neapolu trenera?

W poprzednich latach sprawił nam wiele kłopotów, będąc w Napoli. Na własnej skórze poczuliśmy, jak dobrym jest trenerem. Potem grał piłkę w trudnych warunkach panujących w Chelsea i w Premier League. Nie jest łatwo odnaleźć się obcokrajowcom w innej kulturze piłkarskiej. 

Koniec końców ukończył sezon na trzecim miejscu i wygrał Ligę Europy. Połączenie tych wszystkich rzeczy sprawiło, że od samego początku uważaliśmy go za idealnego trenera dla Juventusu. Był naszym pierwszym wyborem.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

No, no, ciekawa informacja. Moim zdaniem jednak Mihajloviciowi brakuje (jeszcze) warsztatu. Choć może to wrażenie wynikające z tego, że dotąd nie prowadził mocnych drużyn, a wiadomo, z g*** bata się nie ukręci.

Przejdź do paska narzędzi