Gracze Juve

einhard | 25 października 2020

Paratici: Morata zawsze był Planem A

Fabio Paratici podkreśla, że ​​Alvaro Morata był pierwszym wyborem Juventusu, podczas gdy Aaron Ramsey i Adrien Rabiot po prostu musieli się dostosować.

To będzie pierwszy od trzech miesięcy mecz w wyjściowym składzie dla Dybala, w którego wspierać będą Morata, Ramsey i Federico Bernardeschi.

Paulo jest teraz w lepszej kondycji fizycznej, ponieważ nie zapominajmy, że przez dwa miesiące był poza grą z powodu kontuzji, a potem miał grypę żołądkową – powiedział dyrektor Juventusu w rozmowie ze Sky Sport Italia przed meczem z Hellasem.

To prawda, że ​​ma teraz okazję wystartować po kilku meczach na ławce. Rozmawiamy o przedłużeniu umowy i z pewnością chcemy kontynuować ten związek, ale był to trudny okres, ponieważ byliśmy zamknięci w hotelu przez dwa tygodnie z powodu COVID i nie pozwolono nam się z nikim spotykać, ale mimo to rozmawialiśmy.

Morata okazał się do tej pory dobrym nabytkiem, ale Paratici zapewnia, że ​​nie był alternatywą dla Dżeko czy Luisa Suareza.

Morata zawsze była dla nas Planem A. Atletico Madryt nie było otwarte na pewien rodzaj transferu, więc przyglądaliśmy się innym graczom. Kiedy sytuacja się zmieniła, dobrze zrobiliśmy, utrzymując otwarte drzwi, pozostając w kontakcie z Atletico i mogliśmy wznowić rozmowy od miejsca, w którym je zakończyliśmy.

Na rynku transferowym trzeba być elastycznym, ponieważ zawsze dostępne są różne opcje. Alvaro był naszym pierwszym wyborem i graczem, którego cechy najbardziej pasowały do ​​naszego projektu taktycznego.

Ramsey miał problemy w zeszłym sezonie, ponieważ był kontuzjowany, kiedy tu trafił, musiał dostosować się do nowego klubu, nowego stylu gry, nowego środowiska, nowych procedur treningowych. Adrien Rabiot musiał przejść przez ten sam proces. Wiele gwiazd w historii Serie A potrzebowało czasu na przystosowanie się. Zdaję sobie sprawę, że ludzie nie mają zbyt wiele cierpliwości, aby czekać na rozbłysk formy piłkarza, ale śledzimy ich przez wiele miesięcy, a nawet lat, więc wiemy, jacy są i czy potrzebują wsparcia w pewnych momentach.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
3 lat temu

Piłkarzy Pirlo dostał takich, jakich chciał. Ja tam nie mam zastrzeżeń do pracy Paraticiego. Ciekaw jestem, kogo pomysłem było zatrudnienie Andrei?

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi