Gracze Juve

einhard | 18 września 2019

Paratici: Nie martwimy się szeroką kadrą

Poza Nedvedem przed meczem z Atletico wypowiedzi dla Sky udzielił także Fabio Paratici.

Nie powiedziałbym, że w ubiegłym sezonie zabrakło nam tutaj odwagi, ponieważ mecze wyjazdowe w Lidze Mistrzów są zawsze bardzo trudne. Pierwsze pół godziny to piekło, nawet przeciwko rzekomo słabszym drużynom – powiedział dyrektor sportowy Juve.

Atletico zagrało świetny mecz na Wanda Metropolitano w zeszłym sezonie, my zagraliśmy jeszcze lepszy w Turynie, więc awansowaliśmy.

W ciągu ostatnich sześciu-siedmiu lat zawsze mieliśmy najwyższej jakości skład z piłkarzami, którzy robili świetną robotę w Juve, w swoich reprezentacjach oraz wcześniejszych klubach.

Nic się nie zmienia, trener wie, co musi zrobić, a my zawsze mieliśmy szkoleniowców, którzy są w stanie sobie doskonale poradzić z tak wieloma gwiazdami.

Sarri słynie z tego, że nie jest fanem rotacji, więc czy ma problem z wieloma utalentowanymi graczami, którzy walczą o miejsce na boisku?

Nie martwimy się. Mielibyśmy problem, gdyby nasza kadra była zbyt wąska. Dopiero czwarta kolejka za nami, a już straciliśmy Giorgio Chielliniego, Mattię De Sciglio i Douglasa Costę z powodu kontuzji.

Przygotowujemy się do długiego sezonu, co oznacza, że ​​potrzebujemy obszernej drużyny, która będzie kompletna, konkurencyjna i silna.

Mario Mandżukić i Emre Can nie znajdują się nawet na liście zawodników zgłoszonych na fazę grupową Ligi Mistrzów, ale odmówili odejścia latem.

Ludzie postrzegają to jako coś negatywnego, ale my widzimy w tym rzeczy pozytywne. Kiedy trafiłem tu wiele lat temu, bardzo niewielu graczy chciało przejść do Juve i całkiem sporo chciało stąd odejść. Teraz jesteśmy w odwrotnej sytuacji. To coś, co należy uznać za ogromny krok do przodu i dziękujemy graczom, którzy przez lata tak ciężko pracowali, aby pomóc klubowi osiągnąć ten poziom.

Byłoby szaleństwem powiedzieć, że nie jesteśmy zadowoleni z kilku ostatnich lat. Wprowadziliśmy zmiany, ponieważ musieliśmy zapełnić kilka luk. Sprowadziliśmy Matthijsa de Ligta, który w ubiegłym sezonie był jednym z najlepszych obrońców w Lidze Mistrzów. Sprowadziliśmy Aarona Ramseya i Adriena Rabiota do środka pola, aby zastąpić tych, którzy odeszli. Sprowadziliśmy też Gigiego Buffona, który jest żywą legendą, i podpisaliśmy kontrakt z Merihem Demiralem, który jest bardzo obiecującym młodym obrońcą.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
konik
1 rok temu

,,Sprowadziliśmy Aarona Ramseya i Adriena Rabiota do środka pola, aby zastąpić tych, którzy odeszli.” Kto kura odszedł?

Przejdź do paska narzędzi