Gracze Juve

einhard | 3 maja 2020

Paratici o rynku i kwestiach transferowych

Fabio Paratici kolejny raz podkreślił, że według niego rynek transferowy po pandemii koronawirusa ulegnie znaczącym zmianom.

Nie składałem żadnej propozycji, po prostu uważam, że rynek transferowy będzie bardziej podobny do tego, co widzimy w NBA – powiedział dyrektor Juventusu w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Kluby z pewnością będą miały więcej trudności z radzeniem sobie w kwestii finansów, więc przy mniejszych dochodach będziemy musieli być bardziej kreatywni i elastyczni, szukając innych formuł przeprowadzenia transakcji. Spodziewam się wielu wymian zawodnikami, chociaż oczywiście nie możemy użyć draftu NBA, ponieważ jest to zamknięty system.

Powinniśmy czerpać więcej z NBA i sportu amerykańskiego. Premier League ma tę wielką przewagę nad innymi ligami, ponieważ zbudowali markę i reprezentują całą ligę, a nie poszczególne kluby.

Myślę, że zobaczymy też więcej wypożyczeń, czasami dwuletnich, a może nawet trzyletnich. Niektórzy twierdzą, że transferów w ogóle nie będzie i sezon 2020/21 kluby mogą zacząć z tymi samymi piłkarzami, których miały na początku rozgrywek 2019/20 i to również jest możliwe.

Z pewnością będzie mniej gotówki w obiegu i jest to oczywiste dla wszystkich. Cały świat przeżywa trudne chwile i nie dotyczy to tylko piłki nożnej. Konsekwencje będą odczuwalne wszędzie. Uważam, że jeśli 12-15 najlepszych klubów na świecie zacznie wymieniać się zawodnikami, to pod tym względem wartość tych transferów nie spadnie. Inaczej wyglądać to będzie przy zakupie nowego piłkarza spoza tego środowiska i tu możemy zauważyć spadek kwot.

Juventus zapłacił za Cristiano Ronaldo ponad 100 milionów euro, ale Paratici twierdzi, że CR7 to wyjątkowy przypadek.

Cristiano jest inny niż wszyscy. Przynosi niesamowity i wykładniczy wzrost przychodów, stanowiąc markę prawie tak dużą jak sam klub.

Podobno Juve próbuje zaoferować zamianę Miralema Pjanica lub Douglasa Costy na Paula Pogbę.

Pogba jest świetnym graczem, ale kwota transferu i pensja, której mógł oczekiwać przed pandemią obecnie nie będą realne do osiągnięcia, a przynajmniej będzie znacznie mniej klubów gotowych wydać takie pieniądze.

Nie jest jeszcze jasne, czy w zespole zostanie Higuain, który wrócił do Argentyny i podobno nie chce wracać do Włoch.

Kiedy wylatywał, robił to z powodów osobistych, którymi bardzo się przejmował. To bardzo wrażliwy człowiek. Lubimy go, rozgrywa wyjątkowy sezon, więc mamy nadzieję, że będzie mógł zostać z nami przez kolejny rok.

Wiele hiszpańskich i włoskich gazet nadal donosi, że Juve i Barcelona uzgodniły wymianę Pjanica i Artura, ale Brazylijczyk ciągle blokuje transakcję.

Jeśli chodzi o historię Pjanić-Arthur, to duże kluby zawsze ze sobą rozmawiają, nie tylko o wymianach, ale także ogólnie o tym, jak iść naprzód. W tej chwili prowadzimy pewne rozmowy.

Juventus ciągle negocjuje również z własnymi piłkarzami, z którymi chce przedłużyć umowy.

Rozmowy kontraktowe z Buffonem i Chiellinim są na ostatniej prostej, podczas gdy rozmawiamy także z Dybalą. Cała ta sytuacja spowolniła jednak negocjacje.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

No, no, całkiem mnie zaskoczyły słowa Paraticiego o rozmowach z Barcą. Swoje zdanie na temat modelu NBA w transferach piłkarskich w Europie wyraziłem już poprzednim razem, więc nie będę się powtarzał. Natomiast bardzo celnym spostrzeżeniem jest to o budowaniu marki przez Premier League. Tam rzeczywiście kluby potrafią współpracować w takich obszarach jak marketing, budowanie marki, prawa telewizyjne, a czego zupełnie nie ma w Serie A. Obecnie, to poza Juventusem tylko Inter wydaje się klubem, z którym można o takiej współpracy gadać. Ma to miejsce dlatego, że oba kluby mają obecnie stabilne struktury (choć Inter jest jeszcze w fazie budowy i… Czytaj więcej »

OldLady
4 lat temu

Jeśli faktycznie sprawdzą się słowa Paraticiego o zmianie modelu rynku transferowego i przejściu bardziej na wymiany i wypożyczenia to nasza rozdmuchana kadra może wreszcie się przydać.
Do tej pory kluby o uznanej marce „nie szły” na takie rozwiązania.

Paratici pewnie pyta o Messiego 😉 w zamian Khedira, Costa, Rugani, Berna i mała dopłata :P.
Swoją drogą sprzedaż koszulek to byłoby coś niesamowitego, a nasze mecze oglądało by się chyba nawet na marsie. Dobra koniec fantazjowania.

drekar
4 lat temu

kluby z top 15 + PL będą wymieniać się za zawodnikami bo pewnie za 2 sezony ceny wrócą do tego co przed covid15 wiec teraz byłyby niechętne do sprzedaży zawodników bo mniejszej cenie i wolałyby poczekać, Kluby mniejsze będą musiały sprzedać zawodników za kasę gdyż dla nich straty nawet mniejsze niż top klubów będą bardziej bolesne, a ceny pewnie spadną i to min o 1/3 tego co przed epidemia.Możliwe że kluby się dogadają i np za ta 1/3 zaoferują zawodnika czy na wypożyczenie czy sprzedaż z prawem odkupu. Myślę ze taki Tonali przyjdzie do 30 mln teraz

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi