Transfery

einhard | 24 sierpnia 2019

Paratici o rynku transferowym

Fabio Paratici twierdzi, że Juventus nie zabiega o Mauro Icardiego i wyjaśnia powody przeprowadzki Joao Cancelo do Manchesteru City.

Dybala na ławce nie ma nic wspólnego z rynkiem. Jest świetnym numerem 10 i cieszymy się, że jest z nami – powiedział dyrektor sportowy w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Jeśli chodzi o resztę, to początek sezonu zawsze polegał na powolnym wprowadzaniu nowych graczy, podobnie było z Conte, Allegrim i teraz z Sarrim. Chcemy pomóc im się przystosować.

Paratici zapytano o potencjalne zainteresowanie Icardim.

Jesteśmy zadowoleni z napastników, którymi dysponujemy, i których wszyscy zazdroszczą nam na szczeblu międzynarodowym. Każdy może interpretować tę odpowiedź tak, jak chce, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z napastników znajdujących się w naszym składzie.

Jeśli podsumujecie wszystkie ich bramki zdobyte w ostatnich latach, to będzie to niezwykła liczba. To mówi wszystko.

Juventus do tej pory nie przydzielił nikomu koszulki z numerem 9.

W tej chwili, jak już powiedziałem, jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej grupy napastników. Trudno jest poprawić nasz skład, uważamy, że zrobiliśmy to latem, wzmacniając pozycje, które naszym zdaniem potrzebowały wzmocnienia. Nie brakowało nam jakości, ale musieliśmy wypełnić pewne luki  w obronie i pomocy.

Joao Cancelo został sprzedany do Manchesteru City w zamian za gotówkę i Danilo.

Problem polega na tym, że nasi gracze przenoszą się tylko, aby dołączyć do innych wielkich klubów. Istnieje grupa najwyżej 10 drużyn odpowiednich pod względem jakości, statusu i wynagrodzenia, do których mogliby dołączyć nasi piłkarze. Kiedy jeden z tych klubów poprosi o naszego gracza, to oczywiście piłkarz może się na to skusić.

Cancelo dał jasno do zrozumienia, że ​​chce odejść. Śledzimy Danilo od lat, odkąd był w Porto i w Realu Madryt. Pomyśleliśmy, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, że dokonanie tej wymiany jest słuszne.

Paratici i jego były mentor Beppe Marotta kilkakrotnie starli się na rynku tego lata, więc czy pojawi się napięcie i wrogość pomiędzy oboma dyrektorami, jeśli Juve będzie musiało negocjować bezpośrednio z Interem?

Wiele rzeczy może się wydarzyć na rynku transferowym. Kiedy i w ogóle jeśli będziemy rozmawiać z Marottą, aby omówić transfery, to będzie to bardzo serdeczna rozmowa, tak jak z każdym innym klubem. To dość oczywiste pytanie.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
4 lat temu

hue hue hue, korpogadka. Tak Cancelo chciał sam odejść, że to klub pierwszy wyszedł z tą „inicjatywą”.

Nasi napastnicy? Sam Higuain zapewne chciał zmienić numer na koszulce, aby uczcić tym samym genialnego piłkarza Adriano z Barcy… 😛

anavrin_
4 lat temu

Właściwie każda wypowiedź ludzi z naszego zarządu to właśnie korpogadka. Wiadomo, pewna etyka wypowiedzi obowiązuje, ale nie obserwuję nigdzie indziej tak wyważonych, wymuskanych, mało treściwych i w pełni zgodnych między sobą wypowiedzi (a są zgodne bo właśnie bardzo ogólne i do bólu poprawne). Mało w nich, powiedziałbym, człowieczeństwa. Aż zaczynam myśleć, że słynne pozostawienie przez Paraticiego karteczki w restauracji to był zabieg PR-owy, „uczłowieczający” naszych ludzi.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi