Prasa

Hu Kers | 2 stycznia 2019

Paratici: Ramsey? Jest świetnym zawodnikiem

Zarząd Juventusu coraz śmielej wypowiada się na temat możliwego transferu Aarona Ramseya do Turynu. Według prasy Stara Dama w wyścigu o Walijczyka wyprzedza między innymi takie kluby jak PSG, Bayern Monachium, Inter czy AC Milan.

Kontrakt pomocnika wygasa wraz z końcem obecnego sezonu, co oznacza, że już od 1 stycznia można przystępować do negocjacji z Walijczykiem bez pośrednictwa Arsenalu. Warto wspomnieć, że Juventus identyczną sytuację wykorzystał rok temu przy transferze Emre Cana z Liverpoolu.

Jak podaje Tuttosport, Bianconeri chcą zaoferować Ramseyowi pensję w wysokości 6,5m euro za sezon. Przedstawiciele pomocnika liczą raczej na gażę wynoszącą 8m, z tej racji bardzo możliwe jest, że brakujące 1,5 miliona zawarte będzie w różnych bonusach.

O zainteresowaniu klubu Ramseyem i planach transferowych i czysto sportowych wypowiedział się ostatnio Fabio Paratici w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Mamy nadzieję, że ten sezon będzie przynajmniej tak udany, jak zeszłe 6-7 lat. Naszym priorytetem jest Liga Mistrzów, stała się ona naszym celem. Czujemy się wystarczająco konkurencyjni, by być głównymi faworytami rozgrywek, zdecydowanie bardziej niż w ostatnich latach. Z Cristiano Ronaldo staliśmy się bardziej świadomi, jak mocni jesteśmy, nawet jeśli w przeszłości miewaliśmy już mocny skład i dobre wyniki w Lidze Mistrzów.

Ramsey? Jest świetnym zawodnikiem, lubimy jego styl gry i wiemy, że jest ważnym członkiem w bardzo dobrej drużynie, jaką z pewnością jest Arsenal. Jego kontrakt wygasa, a my jesteśmy zawsze powiadomieni o sytuacjach, jakie oferuje rynek transferowy, więc również zauważyliśmy to na przypadku Ramseya. Powtarzam jednak, że teraz jest zawodnikiem Arsenalu i nie jesteśmy jedyną drużyną, która o niego zabiega.

Mbappe? To bardzo fantazyjny scenariusz. Wyobraźnia pomaga, jednak może ona nie pomóc w przypadku Francuza, ponieważ niezależnie od pory roku sprowadzenie go jest bardzo trudne.

Allegri? To najlepszy możliwy dla nas trener. Jednocześnie sądzę, że Juventus to również najlepszy wybór dla niego. Odejście Kean’a? Nie ma mowy, chcemy zatrzymać wszystkich zawodników w Turynie. Nie planuję również żadnych „derbów” z Marottą podczas zimowego mercato. Każdy jest skupiony na swoich zespołach i potrzebnych do niego piłkarzach. Znamy siebie bardzo dobrze oraz oboje wiemy, co druga osoba może mieć właśnie w planach.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi