Transfery

einhard | 20 czerwca 2019

Paratici: Sarri pierwszym wyborem

Fabio Paratici potwierdził, że Maurizio Sarri zawsze był pierwszym wyborem Juventusu w kwestii zastąpienia Maxa Allegriego.

Twierdzono, że Juve związało się z Sarrim po nieudanych próbach pozyskania Pepa Guardioli i Mauricio Pochettino, ale plotki te neguje Paratici.

Negocjacje z Chelsea nie trwały dłużej niż miesiąc. – wyjaśnił dyrektor sportowy podczas oficjalnej prezentacji trenera.

Od samego początku mieliśmy jasne pomysły, ale trzeba okazywać szacunek trenerowi objętemu kontraktem i dwóm dużym klubom. Dziękuję Chelsea za współpracę. Marina Granovskaia potwierdziła, że ​​jest jednym z najlepszych dyrektorów na świecie.

Podjęliśmy decyzję, gdyż uważaliśmy, że chemia stworzona między klubem, trenerem, zawodnikami i fanami może zacząć się nieco osłabiać. Nasz wybór dotyczący zmiany Allegriego nie dotyczył wyników czy stylu gry. Styl nie był kluczowy dla uzasadnienia takiej zmiany.

Wybraliśmy Maurizio, ponieważ uważaliśmy, że jest najlepszym możliwym trenerem dla Juventusu w tej chwili, podobnie jak Allegri był nim pięć lat temu, a jeszcze wcześniej takim kimś był Conte.

To różni trenerzy o różnych cechach i charakterach. Sarri pokazał, że może wygrywać w Premier League i na arenie międzynarodowej, więc jest odpowiednim człowiekiem do pracy w Juve. Był absolutnie naszym pierwszym wyborem. Nie wiem, co powiedzieliśmy, żeby go przekonać, może po prostu czuł, że naprawdę chcemy go mieć u nas.

Paratici został następnie poproszony o komentarz dotyczący transferów Paula Pogby i Adriena Rabiot.

Pogba jest zawodnikiem Manchesteru United, był tu z nami przez wiele lat, dorastał tutaj i kochamy go, ale jest zawodnikiem Manchesteru United.

Jest wiele klubów, które chcą mieć Rabiot. Bierzemy udział w wyścigu, nie tylko po niego. Staramy się wygrać także kilka innych wyścigów.

Omówimy wszystko z Maurizio i spróbujemy razem znaleźć właściwe cele, które wzmocnią zespół.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi