Trener

tItOveN | 21 lipca 2020

Paratici: Sarri zostanie na kolejny sezon

Fabio Paratici zapewnia, że ​​Maurizio Sarri będzie trenerem Juventusu w przyszłym sezonie. Cristiano Ronaldo również pozostanie w drużynie. 

Kilka chwil przed początkiem wczorajszego spotkania dyrektor sportowy Juve rozmawiał z dziennikarzami Sky Sport Italia.

Naszym celem jest pokonanie Lazio, próba zdobycia Scudetto, nie ma żadnych „przed” ani „po”. O Lidze Mistrzów będziemy myśleć od 2 sierpnia, teraz potrzebujemy spokojnego podejścia do wszystkich czekających nas gier – powiedział.

Dziś we Włoszech i Anglii pojawiły się plotki o tym, że Mauricio Pochettino trafi do Juve od następnego sezonu.

Cała sprawa istnieje tylko w mediach. Jestem tu od 10 lat, a w zasadzie od dziewięciu nieprzerwanie zajmujemy czołowe miejsca. Wygrywaliśmy trofea z Maxem Allegri przez pięć lat, ale za każdym razem po remisie – a nawet wygranej – pisano o wewnętrznych napięciach. Bez wątpienia Sarri będzie trenerem Juventusu w przyszłym sezonie. 

Przyszłość Cristiano Ronaldo również poddano w wątpliwość wskutek doniesień o chłodnych relacjach z Sarrim.

Cristiano to bardzo wrażliwy, uprzejmy facet, który nie pozwala, by jego status najlepszego gracza na świecie, wielokrotnego zwycięzcy Złotej Piłki itp. ciążył na kimkolwiek. Najzwyczajniej w świecie potrafi rozmawiać z trenerem, jak i dyrektorami – tak jak każdy inny zawodnik.

Cristiano jest bardzo przekonany do pozostania tu na dłużej. Jeśli chodzi o Paulo Dybalę, rozmawiamy o przedłużeniu umowy z jego przedstawicielami. Jest on bardzo ważnym graczem i może dać nam jeszcze więcej w przyszłości.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Calcio Maestro
2 lat temu

Czy o Allegrim tez nie bylo takiej spiewki??

OldLady
2 lat temu
Reply to  Calcio Maestro

Była, ale w nieco innym momencie dla każdego z trenerów. O ile Max zdobył 5 mistrzostw i 3 Coppy i można powiedzieć, że jego pomysł na Juve nico się wypalił – tak Sarri dopiero zdobywa swoje pierwsze mistrzostwo i nie miał realnego wpływu na kadrę z którą ma wygrywać.

Inna sprawa czy ten wpływ będzie miał, ale przynajmniej będzie miał kolejny czas na wprowadzanie swoich rozwiązań. Idzie to z trudem, ale zwyciężamy „na koniec dnia”.

Dla mnie te słowa ucinają temat nowego trenera – i byłbym zszokowany, gdyby coś się zmieniło ( zakładając Scudetto i pokonanie Lyonu).

OldLady
2 lat temu
Reply to  tItOveN

Dlatego właśnie napisałem, że o ile nie przejdziemy Lyonu. Jeśli Lyon nas ogra – to niestety też bym się zastanowił nad zmianą bo to byłby blamaż dla Juve.

Harun
Harun
2 lat temu

Jeżeli Sarri zdobędzie mistrzostwo, to utrzyma stan posiadania z poprzedniego sezonu. Nie ma podstaw, żeby go zwalniać i zastopować kimś inny. Należy zrobić transfery, które pozwolą mu zbudować coś sensownego w przyszłym sezonie. Jeżeli za rok nie będzie postępów, to wtedy można się zastanawiać, ale mam jednak przekonanie, niemal pewność, że zarząd myśli długofalowo i nie zatrudnił trenera na jeden sezon.

Benq
Benq
2 lat temu
Reply to  Harun

Brawo, brawo, brawo, w końcu ktoś, kto myśli rozsądnie!

Przejdź do paska narzędzi