Prasa

einhard | 29 maja 2021

Parma walczy o pozyskanie Buffona

Parma podobno próbuje sprowadzić Gianluigiego Buffona z powrotem do Ennio Tardini, mając nadzieję, że weteran zechce zakończyć karierę tam, gdzie wszystko się zaczęło.

Bramkarz skończył już 43 lata i opuszcza Juventus 20 latach od przeprowadzki z Parmy do Turynu. Buffon spędził w międzyczasie jeden sezon w Paris Saint-Germain (sezon 2018-19), ale wrócił na Allianz Stadium i przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję zastępcy Wojciecha Szczęsnego.

W rozmowie z magazynem GQ bramkarz stwierdził, że we Włoszech nie zagra dla innego klubu niż Juventus i Parma, a Sky Sport Italia twierdzi, że Gialloblu próbują teraz przekonać go do powrotu, po to aby pomóc klubowi odbić się po spadku do Serie B.

Parma po spadku zdecydowała się zwolnić Roberto D’Aversę i na stanowisko trenera mianowała Enzo Marescę, który jeszcze jako piłkarz występował razem z Buffonem w Juventusie.

Sky Sport Italia twierdzi jednak, że Buffon otrzymał również wiele ofert z zagranicy, w tym od Olympiakosu i od dwóch klubów z Brazylii, które nie zostały wymienione z nazwy.

Buffon z kolei przyznał, że jeśli nie trafi się nikt na tyle szalony, co on i nie znajdzie oferty, która go zmotywuje do dalszej gry, to może równie dobrze zakończyć karierę.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
2 lat temu

Sporo jest doniesień, że mamy sięgnąć po Donnarume i jego brata. Jestem przeciwnikiem sutej pensji dla ,,młodego Buffona” i prowizji 20 melonów dl Raioli. Wolę starego Gigiego.

Argentino
2 lat temu
Reply to  pogon

20 mln prowizji plus 10 lub 12 pensji. W pandemi to się mega nie opłaca.

jacojaco/Kicek12345
2 lat temu
Reply to  pogon

A mnie zastanawia przy tym dealu, skoro będziemy niańczyć brata naszej przyszłej gwiazdy, to co z naszym atmosferowiczem na ławce, Pinsoglio?

Argentino
2 lat temu

Buffon wraca do domu?

jacojaco/Kicek12345
2 lat temu
Reply to  Argentino

Tak, jak ktoś napisał na forum kilka dni temu, ultrasi do tego nie dopuszczą.

Last edited 2 lat temu by jacojaco/Kicek12345
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi