Prasa

einhard | 14 października 2020

Pasqualin: Walkower? Jedyna słuszna decyzja

Werdykt zapewniający Juventusowi walkower oraz jeden punkt kary dla Napoli był słuszną decyzją, twierdzi prawnik, Claudio Pasqualin.

To orzeczenie było nieuniknione i niepodważalne – zapewnił ekspert od prawa sportowego w rozmowie z TuttoNapoli.

Jest ono całkowicie zgodne z zasadami sprawiedliwości sportowej. Mówiąc to jestem jednak pewny, że nieuchronnie czeka nas teraz kilka kolejnych odcinków tego dramatu w ramach procesu odwoławczego.

Napoli argumentowało, że decyzja ASL unieważniła protokół Lega Serie A, ale zakaz podróżowania pojawił się dopiero w niedzielę, podczas gdy klub już w sobotę odwołał lot do Turynu i rezerwację w hotelu.

Jak w każdym kraju, państwo ma przewagę nad sportem, więc Napoli będzie odwoływać się na tej podstawie. Jednak orzeczenie Komisji Dyscyplinarnej było całkowicie zrozumiałe, ponieważ ustanowione zostały zasady, których należy przestrzegać, a Napoli najwyraźniej nie zrobiło tego w pełni.

Są różne poziomy i możliwości apelacji, z których może skorzystać Napoli. Wydaje się jasne, że był to dopiero koniec części pierwszej całej tej sagi.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
klopz
1 rok temu

Nie obawiałbym się negatywnego dla nas końca tej sagi. Cofnięcie walkowera byłoby kompromitacją władz ligi, o wiele większą niż byłoby nie przyznanie go w pierwszym wyroku. Anulowanie kary punktowej to jedyne, co może ugrać Napoli, i to akurat by mnie nie zdziwiło.

Last edited 1 rok temu by klopz
Przejdź do paska narzędzi