Gracze Juve

tItOveN | 13 marca 2020

Paulo Dybala z koronawirusem? Tłumaczymy zamieszanie

Wczoraj późnym wieczorem pojawiła się informacja, jakoby Paulo Dybala był kolejnym piłkarzem zarażonym koronawirusem. Informacje okazały się fałszywe. 

  • Temat rozpoczął serwis El Nacional z Wenezueli,
  • El Nacional to medium mające prawie 5 mln obserwujących na Twitterze, czym po części „kupiło” sobie początkowo wiarygodność,
  • Żadne inne źródło nie potwierdziło rewelacji El Nacional, w szczególności żadne włoskie źródło bliskie klubowi,
  • Biorąc pod uwagę fakt, że przy przypadku Daniele Ruganiego pierwsza i jedyna informacja przyszła od samego klubu, a nie od mediów, podejrzanym było na wstępie, skąd media w Wenezueli miałby informacje o stanie zdrowia Paulo Dybali, przebywającego na kwarantannie w J|Hotel w Turynie,
  • Plotkę o wykryciu wirusa u asa Juventusu najpierw zdementował Romeo Agresti z Goal nazywając doniesienia „fake newsem”, potem dziennikarz ESPN Andres Agulla opublikował wpis, w którym zapewnił, że skontaktował się z piłkarzem i ten potwierdził, że nic mu nie dolega. W końcu włoska SportItalia podała, że skontaktowała się z Juventusem, który zdementował pogłoski o wykryciu wirusa u La Joya.

Powyższe wyjaśnienia zamieściliśmy uprzednio na naszym profilu na Facebook.

Szybkie podsumowanie i wyjaśnienie tematu "koronawirus u Paulo Dybali", który zrobił karierę w ostatnich godzinach:☑️ …

Opublikowany przez Che JUVENTUS Czwartek, 12 marca 2020

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nano
1 rok temu

Tylko totalne zera i kawał człowieczego ścierwa nabija sobie kliknięcia i fejm zmyślonymi newsami związanymi z takimi tematami. Nigdy nie będę życzył zachorowania na w/w wirusa i inne potencjalnie śmiertelne choroby nikomu tak, jak nasz jeden z userów sygnujących się mianem NAUKOWCA. Ludzie, możecie być papieżami ale jeden samolot bombowy z „podkręconą” wersją koronawirusa lub innego za kilka lat i wasze potężne papiery zrównają się z np. moimi biednego mgr wf, bez wiedzy doktorskiej ani profesorskiej. Ludzkość nie jest gotowa na broń biologiczną.

Ater
1 rok temu
Reply to  Nano

Well, he I am.
Jak nie wylapaleś kontekstu to mi przykro (wszechwiedzący użytkownik Pogon jak zawsze pokrzywdzony; saga trwa jeszcze od SJ xD).
Magister od fikołków to też wykształcenie 😀
Wirusy same się podkręcają, stąd są ciężkie do ogarnięcia.

Nano
1 rok temu
Reply to  Ater

Nie interesuje mnie domyślanie i wyłapywanie kontekstu w sprawach poważnych do tego stopnia, że sam edukowałeś o skali niebezpieczeństwa, by później… a tam. Poza tym, Ciebie podobno nie interesuje kto pisze, tylko treść. Pozwolę sobie więc zacytować wypowiedź po meczu z Interem „podchodzę do tego zawsze jako wpisana treść a nie wpisana przez konkretnego użytkownika treść.” Fakt, to by tłumaczyło forumowe wyszydzanie userów 😉 nie chce mi się już nikogo zaczepiać i wytykać braki konsekwencji bo z wiekiem mnie to już zwyczajnie męczy. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, jakie by ono nie było. Atakujemy treść, a nie użytkownika. Siedźcie… Czytaj więcej »

pogon
1 rok temu
Reply to  Ater

Czy musisz mnie zaczepiać pod newsami, gdzie nawet się nie wypowiadam? Prowokowanie jest słabe, zwłaszcza, że na merytoryczne argumenty nie odpowiadasz tylko posługujesz się mało mądrymi zaczepkami.

OldLady
1 rok temu

Ciekawe kiedy jakiś szmatławiec wymyśli wirusa u CR/Messiego – przecież to by się klikało znacznie lepiej niż w przypadku Dybali.

Nano
1 rok temu
Reply to  OldLady

No właśnie, ciekawe co z CR7. Został na Maderze przy chorej mamie ale miał kontakt z Ruganim przecież.. Cały Juventus poddany kwarantannie, a on nie? Nie wierzę, że byłby tak głupi i ryzykował swoje zdrowie i matki życie. Na pewno się przebadał.

OldLady
1 rok temu
Reply to  tItOveN

Przecież jakby wirus chciał zaatakować CRa to by sam został zainfekowany CRem i by padł.

Przejdź do paska narzędzi