Wywiad

Gryfel | 14 czerwca 2021

Pazienza: Pirlo powinien zostać, nie dla Locatellego, tak dla Pjanica

Redakcja TuttoJuve.com skontaktowała się telefonicznie, z byłym pomocnikiem Juventusu i obecnym trenerem Audace Cerignola, Michele Pazienzą, aby porozmawiać o najnowszych wydarzeniach w Juventusie i nie tylko:

Co myślisz o powrocie Allegriego?

Po tak niepewnym sezonie Juve chciało wrócić na stare tory i powierzyło drużynę trenerowi, który ma być gwarancją rezultatów. To powiedziawszy, cenię pracę Pirlo i jego zadanie nie należało do najłatwiejszych. Sytuacja była bardzo skomplikowana. , w obliczu wielu trudności robił wszystko, co w jego mocy.

Może potrzebował więcej zaufania?

Tak, jak dla mnie potrzebował odnowienia zaufania. Pirlo został wybrany ze względu na sytuację ekonomiczną i dla odmłodzenia składu, w tym roku miałby dodatkowy rok doświadczenia i byłby znacznie silniejszy niż w zeszłym. Szczerze mówiąc, nie rozumiem tego wyboru.

Allegri nie ma magicznej różdżki, Juve to wciąż drużyna, którą trzeba wzmocnić?

Z tą samą drużyną Allegri napotka te same trudności co Pirlo. Jest świetnym trenerem, ale słusznie nie ma do dyspozycji magicznej różdżki. Podobna sytuacja byłaby z Pirlo.

Na jakiej pozycji Twoim zdaniem Juve będzie musiało interweniować na rynku?

Dla mnie w środku pola i w ataku, z punktu widzenia graczy gotowych i z odpowiednim doświadczeniem, aby przywrócić Juve do swojego poziomu. Inwestycje w przyszłość zostały już poczynione, nieuchronnie kupieni zawodnicy będą musieli mieć niezbędny czas by się doskonalić.

Więc powrót Pjanica może być właściwym rozwiązaniem?

Absolutnie tak, Pjanic jest typem gracza, który może przywrócić Juve na szczyt. Ma tę przewagę, że zna już otoczenie, swoich kolegów z drużyny, może być właściwym wyborem.

Jeśli miałbyś 40 milionów, to kupiłbyś Locatelliego?

Nie, mimo że jest świetnym graczem. Dziś Locatelli nie może przywrócić Juve do wielkości. Wolę dodać coś do tych 40 milionów i wrócić do Pogby, więc zarówno pomocnik, jak i fani Juventusu byliby szczęśliwi.

Zdefiniowaliśmy zakupy, a sprzedaż?

Jeśli chcesz wrócić na świetny poziom, Juve musi zachować, a nie sprzedawać cenne elementy. W przeszłości Juventus zawsze był bardzo kompetentny w kupowaniu odpowiednich elementów, aby wzmocnić skład. Ale w tym momencie problem może być u źródła, jeśli nie utrzyma swoich aktywów, może nie być w stanie powrócić na swój poziom.

Źródło: TuttoJuve.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wojczech7
Admin
1 rok temu

Zawsze mnie zastanawia, czemu mają służyć takie wywiady. Kogoś interesuje zdanie typa, którego nawet najwierniejsi kibice nie pamiętają? 🤔

Orient
1 rok temu

Nie dość że to praktycznie nołnejm, to jeszcze gada głupoty. A w środowisku Pirlo ma status nietykalnego, choć trenerem jest żadnym i cały sezon paprał swoją robotę.

Przejdź do paska narzędzi