Gracze Juve

maciejovsky | 17 listopada 2022

Pellegrini o różnicach między Włochami a Niemcami

Po rundzie spędzonej na wypożyczeniu w Eintrachcie Luca Pellegrini omówił różnice dotyczące gry we Włoszech i Niemczech.

23-latek dołączył do Juventusu latem 2019 roku, ale miał problemy z przebiciem się do składu zarówno za kadencji Andrei Pirlo (wypożyczenie do Genoi), jak i Massimiliano Allegriego (wypożyczenie do Eintrachtu).

Aspekty, które od razu mnie tu uderzyły, to mentalność, inna charakterystyka liga, kraj o innych zwyczajach w porównaniu do naszych. Jak tylko przyjechałem w sierpniu, od razu musiałem rzucić się w wir sportowej rywalizacji i przyspieszyć proces adaptacji.

Odmiennie postrzega się tutaj wydarzenia sportowe. Kibice oklaskiwali nas i wspierali po porażce 0:3 w Lidze Mistrzów ze Sportingiem. Niemcy czują wielką pasję ze względu na swój zespół i nigdy się od niego nie odwracają.

We Włoszech jesteśmy bardzo konserwatywni, w Niemczech ludzie zawsze patrzą przed siebie i dążą do celu.

Mecze w Bundeslidze często okazują się bardzo spektakularne.

Wiedziałem, że Eintracht to silny i ważny klub w Niemczech, inaczej nie zaakceptowałbym tego ruchu. Mamy młodą drużynę i przed nami wciąż wiele do zrobienia, a projekt jest wspaniały.

Allegri i Glasner? Trudne porównanie, ponieważ mówimy o dwóch różnych ligach, ale to, co ich łączy, to osobowość – posiadają ogromną charyzmę.

Idol z dzieciństwa? Jako dziecko bardzo lubiłem Paolo Maldiniego, teraz podziwiam Theo Hernandeza i Alphonso Daviesa.

Juventus? Jestem absolutnie przekonany, że mogą dalej rosnąć po przerwie. Mają bardzo silny zespół z wieloma dobrymi zawodnikami i prawdziwymi mężczyznami. Deklarowanym celem jest zajęcie miejsca w pierwszej czwórce, a dzięki temu, co robią, odniosą sukces i jestem pewien, że z powodzeniem zakończą misję.

Cele Eintrachtu? Kontynuować w tym tempie rywalizację na wszystkich frontach. W Lidze Mistrzów zmierzymy się z silnym Napoli, ale w piłce nożnej wszystko jest możliwe. Będziemy grać o zwycięstwo.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konvaldos
10 miesięcy temu

No cóż, Luca gra same ogony. A jak wchodzi, to też raczej średnio. Pewnie wróci po sezonie

anavrin_
10 miesięcy temu

Jakze diametralnie rozna wypowiedz niz swojego czasu Zakarii.

J33
J33
10 miesięcy temu

Luca to przecietny zawodnik i nie jest on na pierwszy sklad mocnego zespolu ,ale co jest zabawne zamienil sie z Kosticiem miejscami i to ten drugi gra w gorszym pucharze ,no chyba oboje sie tego nie spodziewali:)
Srodowisko kibicowskie Eintrachtu jest zupelnie inne od naszego i jak wspomnial Pellegrini nie odwracaja sie oni od druzyny,my jednak potrafimy,a nasze ostatnie sukcesy begatelizujemy tym,ze liga slaba itd.

OldLady
10 miesięcy temu
Reply to  J33

Kibice Eintrachtu to elita. Całą masą wspierają swoich.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi