Inne

maciejovsky | 6 kwietnia 2020

Petycja kibiców o Scudetto dla Atalanty

Kibice wyszli z inicjatywą petycji o przyznanie Scudetto za sezon 2019/2020, by uhonorować miasto najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa.

Wirus pochłonął 15 362 ofiary we Włoszech, z czego aż 8 656 w regionie Lombardii. Bergamo to małe miasto liczące ok. 120 000 mieszkańców, toteż liczba ponad 4 500 ofiar tamże jest liczbą tragiczną dla miejscowej społeczności. Cały naród był w głębokim szoku, kiedy widział, jak z Bergamo w konwoju wywożone są ciała, ponieważ krematoria nie były już wydolne ze względu na wciąż rosnącą liczbę ofiar.

Z tego powodu, zwłaszcza po sportowym awansie Atalanty do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ktoś wystosował petycję na stronie change.org, by to La Dea otrzymała Scudetto za obecny sezon, mimo że przed przerwaniem rozgrywek zespół zajmował czwartą pozycję w tabeli.

Uzasadnieniem petycji jest to, że byłoby to zarówno uhonorowaniem osiągnięć Atalanty w ciągu ostatnich dwóch lat, jak i hołdem dla miasta Bergamo, symbolu cierpienia we Włoszech z powodu koronawirusa.

Liderem Serie A jest Juventus, jedna klub ma jasne stanowisko – nie przyjmie tytułu, jeśli zostanie on przydzielony bez wznowienia rozgrywek.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
CzeJuventus
1 rok temu

Lepiej puvhar LM by im dali, tam sa w cwiercfinale i maja szanse na koncowy sukces (oczywiście pisze to pol zartem, pol serio). Co za głąby wpadają na takie pomysły, na pewno Atalanta mogłaby się wieki szczycić tym Scudetto danym z litości. Ktoś tu nie rozumie idei sportu (ale i zycia ogolnie), że docenia sie tylko to na co sie samemu zapracowalo, co sie wywalczylo. Takiego scudetto otrzymanego z litosci i tak nikt by nie uznawał później. Nawet sama Atalanta by sie nim nie chwaliła, wiec po co to? Wiem, ze i tak do tego nie dojdzie, ale ciekawi mnie… Czytaj więcej »

Harun
Harun
1 rok temu
Reply to  CzeJuventus

Dla mnie śmieszne. Rozumiem szlachetne pobudki, ale to komedia.

OldLady
1 rok temu
Reply to  CzeJuventus

Ten pomysł jest tak głupi, że szkoda się rozpisywać za nadto. Scudetto bo dużo tam ofiar. Scudetto z litości. Kompletny bezsens.

anavrin_
1 rok temu

Chyba ludziom w trakcie lockdownu rzeczywiście odwala, bo aż trudno skomentować głupotę tego pomysłu.

clyde_1987_
1 rok temu

Ckliwa i populistyczna propozycja, aż ciężko to logicznie skomentować. Osobiście liczę, że sezon zostanie zakończony, choćby bez kibiców.

Harun
Harun
1 rok temu
Reply to  clyde_1987_

Nawet jeśli nie uda się go dokończyć, to powinien zostać rozstrzygnięty. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ten sezon miałby zostać anulowany. Co prawda Włosi lubią namieszać, ale oby ten scenariusz się nie ziścił.

A gadanie o tym, że Juventus nie chce takiego tytułu, to już zupełna głupota.

Pepe_Mar
1 rok temu

Podpisałbym, tylko po to, żeby Inter nie dostał 😛

Przejdź do paska narzędzi