Kibice

einhard | 31 maja 2019

Petycja przeciwko Conte

Wielu kibicom Juventusu nie spodobał się sposób opuszczenia klubu przez Conte jako trenera i słynne komentarze o małej kwocie i zbyt drogiej restauracji. Teraz wydaje się, że decyzja 49-latka o dołączeniu do Interu przelała czarę goryczy wśród niektórych fanów.
 
Na chwilę obecną ponad 6000 kibiców Juventusu podpisało petycję z prośbą o usunięcie gwiazdy Antonio Conte ze stadionu klubu. Petycja umieszczona została przez użytkownika „Buddy Guy Black & White” pod tym linkiem, a w opisie przeczytać możemy:
 
Antonio Conte był naszym kapitanem, bardzo kochanym kapitanem, jednym z tych, którzy grali z sercem, który naprawdę pluł krwią za naszą koszulkę.
Następnie został naszym trenerem i wygrał niespodziewanie Scudetto bez topowego składu i dokonał tego po problemach związanych z Calciopoli i siódmych miejscach. Myślę, że można to porównać do wygrania Ligi Mistrzów.
Potem odszedł z powodów, które nie są do końca jasne, dwa dni przed rozpoczęciem sezonu. Nie jest to chlubna rzecz, ale akceptowalna, ponieważ Juve sobie poradziło i dalej wygrywało.
Jeśli o mnie chodzi, to niezaprzeczalną skazą na historii Conte będzie jego przejście do Interu. Wiem, że trenerzy, a także gracze i dyrektorzy, są profesjonalistami, którzy mają pełne prawo do dokonywania profesjonalnych wyborów, które wykraczają poza przynależność i historię osobistą, czy zawodową. Gdyby na przykład Sarri naprawdę trafił do Juve, to nie zrobiłby nic złego przeciwko Neapolitańczykom. Tak samo Mou nie zrobiłby nic złego Interistom, czy Capello przeciwko Romie.
Przypadek Conte jest jednak inny. Zupełnie inny. Nie jest tylko byłym zawodnikiem Juventusu ani profesjonalistą idącym do rywalizującego zespołu. Wielu zrobiło to w przeszłości…
To osoba, która idzie do klubu, gdzie nawet dzisiaj są osoby takie jak Zanetti lub Tronchetti Provera (jedynie dwa wybrane losowo nazwiska), które nigdy nie ukrywały swoich opinii o Juventusie, twierdząc, że ukradliśmy Scudetti, że ukradł je Juventus, w którym w tamtym czasie grał Conte i był naszym bohaterem. Przejście do Interu nie jest profesjonalnym wyborem w przypadku Conte. Profesjonalnym wyborem byłoby przejście do Napoli, Romy, Milanu…
Udanie się do Interu oznacza dołączenie do klubu, który na szczęście, bez powodzenia, poprzez kilka mniej lub bardziej przejrzystych kanałów, próbował nas zniszczyć i zmieszać z błotem naszą historię, w której Conte był niewątpliwie bohaterem.
Przejście do Interu nie jest profesjonalnym wyborem. Przejście do Interu oznacza zdeptanie nie tylko godności Juventusu, ale także jego własnej godności.
Jeśli chodzi o mnie, gwiazda na stadionie reprezentuje to, czym jest prawdziwy juventino, a nie tylko samą przeszłość. Wykonując ten ruch, Conte nie reprezentuje już ducha juventino i wartości, które ucieleśniają inne gwiazdy. Boniek nie otrzymał gwiazdy z tych samych powodów i obecnie w moich oczach zasługuje na nią bardziej niż Conte.
 
źródło: change.org
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi