Felietony

tItOveN | 15 stycznia 2021

Pierwsze pół roku Pirlo – wasza ocena

Mija pierwsze pół roku za sterami Andrei Pirlo. To moment na pierwsze podsumowania. 

Na prośbę użytkownika @Apo, po pierwszych miesiącach pracy nowego szkoleniowca poddajemy pod debatę kilka zagadnień:

 1. Ogólna ocena dotychczasowej pracy Andreo Pirlo w skali 1-10. 
 2. Najlepszy letni transfer.
 3. Największe zaskoczenie na plus.
 4. Największe rozczarowanie.
 5. MVP pod batutą Pirlo.
 6. Największy postęp względem poprzedniego sezonu.
 7. Największy regres względem poprzedniego sezonu.
 8. Zawodnik z cienia, który pokaże jakość w drugiej części sezonu.
 9. Oczekiwania na zimowe mercato.

Uzasadnienie odpowiedzi, choćby krótkie, mile widziane.

Poniżej komentarz samego pomysłodawcy zabawy.

Ad. 1. Ogólna ocena pracy Pirlo

Oceniam dotychczasową pracę Pirlo na 6. Początkowo zbyt dużo rotacji, ustawienia zbyt mało zrównoważone. Z czasem wygląda to coraz lepiej, choć zdarzają się wpadki. Gra wygląda przyjemniej dla oka niż w poprzednich dwóch sezonach, chociaż, kilka kompromitujących remisów może nas kosztować sporo w końcówce sezonu. Nie jest źle, będzie dużo lepiej.

Ad.2. Transfer letni

Chiesa. Sceptycznie byłem nastawiony do tego transferu, tym bardziej że wybieraliśmy między nim Aourem. Najrówniej grający w ofensywie, zadziorny i wybiegany. Włoch, więc może zostać u nas na dłużej.

Ad.3. Zaskoczenie na plus

Danilo. Skreślony chyba przez wszystkich, gra najlepsza piłkę w karierze. Teraz mniej boli wymiana za Cancelo, który w taktyce Pirlo by się przydał.

Ad. 4. Rozczarowanie

Jest w czym wybierać. Moim wyborem Bentancur. Z zawodnika, który był kreowany na lidera środka pomocy, stał się tykająca bomba środka pola. Głupie faule, głupie straty, mało pozytywów.

Ad. 5. MVP przy Pirlo

McKennie. „No name”, który przykrył czapka pozostałych środkowych pomocników. Kreowany na zapchajdziure, stał się pewniakiem do pierwszego składu. Strzela, potrafi zagrać kreatywnie, walczy. Transferowy strzał w 10. Takiego wejścia do zespołu oczekiwałem po Arthurze albo po Kulusevski, tym czasem Amerykanin najszybciej z nowych się zaaklimatyzował.

Ad.6. Progres

Jako że Danilo wymieniłem wcześniej to postawie na Ramseya. Wielkiej piłki nie gra, ale jest solidny i łapie mniej kontuzji. Wyboru wielkiego niestety nie ma.

Ad.7. Regres

Tutaj jest w czym wybierać. Stawiam na Dybale. Covid, kontuzje, perypetie kontraktowe nie pomagają Argentyńczykowi i wskoczyć na poziom z poprzedniego sezonu. Należy mieć nadzieję, że ogarnie się na drugą część sezonu, kiedy jego wysoka dyspozycja będzie na wagę złota.

Ad. 8. Zawodnik z cienia, który „odpali” w drugiej części sezonu

Kilka zawodników ma spory margines do poprawy. Entuzjazm względem Arthura mi opadł po ostatnim meczu, Bernardeschi jest na wylocie, więc wybieram Rabiota. Silny, z dobrym prowadzeniem piłki, niezły w odbiorze. Ma wszystko żeby w końcu stać się pewniakiem i mocnym punktem do gry w środku pola Juve.

Ad. 9. Mercato zimowe

Moim zdaniem, przede wszystkim potrzebujemy kogoś na LO. Sandro często nie dostępny a Frabotta to zdecydowanie nie jest poziom na mecze przeciwko topowym zespołom. Perspektywiczny napastnik jako dubler/konkurent dla Moraty, również mile widziany.

Subscribe
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

Zanim zacznę swój wywód, fajnie by było jakby Redakcja zebrała do kupy wytypowane przez nas nazwiska, zrobiła średnią ocenę trenera itd. Można by wtedy pójść dalej w zabawie – zrobić np. jakieś zestawienia. 1. Ogólna ocena dotychczasowej pracy Andreo Pirlo w skali 1-10. Moja ocena to 6. Wygląda na to, że sprawy idą w dobrym kierunku, ale ta ciągła nieregularność wyników, za którą moim zdaniem odpowiada trener, nie może mieć po prostu miejsca w Juventusie biorąc pod uwagę potencjał kadry na tle rywali. O innych rzeczach (w tym też plusach) się tutaj nie rozpisuje, bo pisałem o nich wiele razy.… Czytaj więcej »

Apo
Apo
1 rok temu
Reply to  anavrin_

W sumie może i racja z tym MVP. Danilo, jako najlepszy i Mckeenie jako zaskoczenie in plus.

Nie ma zdecydowanego lidera, Szczęsny będący w życiowej formie, scalający obronę De Ligt czy przez większość dotychczasowego sezonu, genialny Cuadrado. Także MVP jest w kim wybierać.

Nie zgodzę się z umieszczeniem Ramseya w rubryce rozczarowań. Nic spektakularnego nie gra,brakuje liczb, ale bez problemu można wymienić 6-7 bardziej zawodzących.

anavrin_
1 rok temu
Reply to  Apo

Ja jestem, przyznam, mocno krytyczny w stosunku do Ramsiego, ale to dlatego, że on po prostu ma umiejętności by grać znacznie lepiej. Ponadto, jego przydatność dla zespołu jest też mniejsza niż zakładano, bo jednak rozegrał tylko około połowę minut w tym sezonie.

wojojuve
1 rok temu

W odróżnieniu od większości fanów ja oceniam pozytywnie pracę Pirlo (mniej więcej 7 na 10). Bez wątpienia popełnia błędy, ale nie ma trenera bezbłędnego. Allegri wyciągał max z kadry, którą posiadał, ale poszła odgórna decyzja, aby zmienić Juve na bardziej atrakcyjne. Moim zdaniem w porównaniu z Sarrim Pirlo wypada korzystnie. Nie jest to jakaś rewolucja, ale mi bardziej się podoba obecny Juventus niż sprzed roku. Jeśli chodzi o punkty w Serii A to teoretycznie wygląda to źle. Jednak niesprawiedliwym jest oceniać pracę Andrei patrząc jedynie na punkty i porównując do lat ubiegłych. Po pierwsze, nasz trener nie miał okresu przygotowawczego,… Czytaj więcej »

luque10
1 rok temu

Też skopiowałem 😎 1. Pracę Pirlo oceniam na 7/10. Jest wiele narzekania, drużynie brakuje ciągłości, trener popełnia błędy, jednak najbardziej zawodzą jednostki. O ile odejmuję punkty naszemu treneiro za zbytnią rotację w składzie, brak trzymania drużyny w ryzach, czy proste błędy, które widzi przeciętny Kowalski, tak widzę że powoli uczy się na nich i zmienia ( mam nadzieję, że nie przez sytuację kadrową) pozycje zawodników na bardziej odpowiednie. Trzeba też przyznać, że uczy się dopiero, a my wraz z nim czego chce. Brak okresu przygotowawczego też jest na plus dla trenera, bo nie mogę mieć pretensji do niego, że coś… Czytaj więcej »

19
19
1 rok temu

1. 6
2. Chiesa
3. Danilo
4. Arthur
5. Danilo
6. Danilo
7. Dybala
8. McKennie
9. Niech Paratici nic nie robi. Lepiej by się skupił na lecie, wtedy można realnie wzmocnić zespół.

Janson
1 rok temu

1) Naszego nowego trenera oceniam na 6. Sezon jest bardzo dziwny, bez okresu przygotowawczego, ciągle wypadają nam zawodnicy to przez kontuzje, to przez covid. Z czasem wygląda to jednak coraz lepiej. Mecz z Interem będzie prawdziwym sprawdzianem aktualnej formy i podejścia drużyny do meczu. Czasami Pirlo irytuje mnie na przyklad zupełnie niezrozumiałymi dla mnie zmianami, ale wiem – wciąż się uczy. 2) dla mnie zdecydowanie Chiesa. Uważam, że powinien grać na zmianę z Cuadrado, bo po przeciwnej stronie wygląda gorzej. Na początku sezonu imponował mi Morata, ale gdzieś przygasł. 3) tutaj zdecydowanie McKennie. najlepszy chyba w tym momencie pomocnik. Dobry… Czytaj więcej »

Halupa
1 rok temu

Raczej że wszystkim w artykule można się zgodzić, tylko w punkcie progres umieścił bym Danilo.

Last edited 1 rok temu by Halupa
seba1010
1 rok temu

Podoba mi się ta zabawa 1. Ogólna ocena dotychczasowej pracy Andreo Pirlo w skali 1-10. Oceniam na 6/10 WIdać co raz lepszą grę zespołu, ale ciągle gramy mocno nie równo do czego taki zespół jak Juventus nie jest przyzwyczajony. Bardzo dobre mecze w LM przeplatane z remisami i kompromitacją z Fiorentiną. Ale widać progres co mnie najbardziej cieszy. Choć nie ukrywam, że liczyłem na trochę więcej. 2.Najlepszy Letni Transfer Mam tutaj swoich 3 faworytów, ale moim zdaniem tutaj muszę wpisać Morate, szczerze mówiąc byłem zły jak przechodził do nas, bo grał fatalnie w poprzednich klubach, ale udowodnił, że Turyn to jego… Czytaj więcej »

kaae
1 rok temu
 1. 6,5
 2. Chiesa i Weston na chwilę obecną. Docelowo Kulusevski.
 3. Weston
 4. Środkowi pomocnicy po za Westonem
 5. Cuadrado
 6. Danilo
 7. Dybala z początku sezonu
 8. Kulusevski
 9. Papu Gomez
Pepe_Mar
1 rok temu

6+ – Powoli widać zmianę stylu gry, na pewno widać w większej ilości meczów ładny ofensywny zespół niż w Juve Sarriego. Dużym zaskoczeniem była taktyka, która nadal ma sporo minusów do poprawy, ale widać, że Pirlo nie jest upartym betonem co na pewno jest na plus. Myśle, że ustabilizowanie formy i poprawa defensywy mocno by podniosła ocenę. Jeszcze miesiąc, dwa temu powiedziałbym Morata. Dzisiaj już widze, żę Chiesa był strzałem w dziesiątke. W końcu ktoś w ofensywie, kto nie boi się pójść na przebój, wróci za piłką i ma więcej niż jedną ułożoną nogę. Byłem pewien, że nie będzie dla… Czytaj więcej »

Gregor del Ptasior
1 rok temu

1. Ogólna ocena dotychczasowej pracy Andreo Pirlo w skali 1-10. Naciągane 4/10. OK – widać, że Pirlo chce by zespół grał szybką klepką i ofensywnie. I o ile starania są, tempo jest, o tyle wyników nie ma. Gramy fajnie do 20 metra przed bramką rywala a potem już nie ma pomysłu na wykończenie. Wyniki jednak mówią wszystko. 2, Najlepszy letni transfer. Kurcze… Ciężkie pytanie. Chiesa robi robotę, Morata też. Ale jednak waham się między Kulu a McKennie. I jak muszę wybrać jednego to stawiam na Szweda. Może jest trochę nierówny, ale żaden ze wspomnianych nie jest. Mimo wszystko widzę w… Czytaj więcej »

PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
1 rok temu

1. Naciągane 2/10 2. Chiesa 3. Chiesa. Zapowiadał się drugim Bernakiepskim, ten sam klub z którego przyszedł, bardzo podobny sposób gry. Oby nie szedł drogą tej wcześniejszej pokraki. 4. Arthur. Gorsza kopia Pjanicia z najsłabszych lat w dołku formy uzupełniona o problemy z kondycją. 5. McKennie. Wypożyczony gracz z niemieckiego spadkowicza bardzo szybko pokazał naszym łajzom pokroju Rabiota, Ramsaya i Bentancura jak się gra. 6. Danilo. Z poziomu beznadziejny wskoczył na przeciętny. 7. Dybala. W tym sezonie totalne DNO. Wygryzł go ze składu Moratta. Ma ogromne problemy z mentalem a chce ogromnej kasy na nowym kontrakcie. 8. Nic takiego nie… Czytaj więcej »

Apo
Apo
1 rok temu

Widać że oglądanie meczów Juve sprawia Ci ból, wywołuje jedynie negatywne emocje, więc moje pytanie brzmi.Czy warto? 😀

PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
1 rok temu
Reply to  Apo

To jest tylko krytyczna ocena połowy sezonu.

kubak
1 rok temu

A co wg Ciebie w Juventusie działa dobrze albo idzie do przodu?

Halupa
1 rok temu

Bardzo trafne spostrzeżenia. Może z tym Pirlo trochę przy ostro, ale każdy kibic może mieć inne spojrzenie na drużynę i jej kształt. Punkt 5. i 7. nic dodać nic ująć. 👍

J33
J33
1 rok temu

Fajne to podsumowanie muszę przyznać i dobra robotę tu zrobiliście ,ale ja jednak będę rozliczał chlopakow za cały sezon i wtedy jeszcze raz możemy wykorzystać zagadnienia od @ Apo Chciałbym tylko napisać ,że porównanie Sarriego z Pirlo wydaje się niesprawiedliwe,gdyż Andrea dostał piłkarzy ,którym chcę się biegać i walczyć,dlatego styl wydaje się lepszy. Morata ,Mckennie,Chiesa , Kulusevski to trafione transfery. Gdy porównamy to z Chelsea ,czyli drużyną która jest w przebudowie i sprowadziła równie wielu graczy co my ,to tam chyba tylko bramkarz im się jak na razie sprawdził Bentancur Regres?? Gra na nie swojej pozycji . Dajcie tam jakiekolwiek… Czytaj więcej »

Apo
Apo
1 rok temu
Reply to  J33

Nikt nie porównuje do Sarriego, ale Mauricio w spokoju mógł przygotowywać zespół, dla Pirlo pierwsze mecze ligowe to był mini obóz przygotowawczy. Serio, przyszedł mlokos(Pirlo jako trener) z marszu grał w lidze. Wizja jaka chce wprowadzić wymaga cierpliwości i przede wszystkim czasu. Nowe schematy, nowe pomysły na poszczególnych zawodników. Okres kiedy powinno być to szlifowane(lipiec, sierpień) odpadł ze względu na lockdown. Ja tam widzę postęp w grze Juve i w tym że coraz więcej zawodników kuma pomysł Andrei. Za Sarriego zaczęliśmy bardzo przyzwoicie, później była równia pochyla z blamazem w dwumeczu z Lyonem. Dla mnie Andrea >Sarri. Co do Kulusevskiego.… Czytaj więcej »

J33
J33
1 rok temu
Reply to  Apo

Spoko ja rozumiem.ale ja widziałem komentarze ,że ładniej gramy dla oka pod Pirlo.
Zgoda ale to zasługa w dużej mierze pilarzy , którzy do nas przyszli.
Ja naprawdę cenie Pirlo ode mnie 7,ale rozpisze się po sezonie na temat jego pracy,no chyba ,że będą to recenzje po meczowe.

Szwed też mnie nie oczarował(ale to transfer na przyszłość a nie na teraz zdaje się ),ale jak tylko okrzepnie
to da dużo jakości ,drzemie w nim spory potencjał.Obejrzalem kilka meczów Parmy i Ci powiem ,że chłopak może wkrótce stać się następca Dybali jak ten zostanie wytransferowany.

Anaz
1 rok temu

oceny of 1-10 często wyglądają jak 4-10 XD Pirlo dla mnie zasługuje ja 5… 1) Nadal bez pomysłu 2) ogromne uzaleznienie od indywidualności 3) brak gry obronnej 4) brak wyznaczonych leaderów Natomiast daje pilkarzom uwierzyć w siebie, wychowankowie, Danilo, Ramsey Musi wyznaczyć rozgrywającego, jak ja widzę jak na siłe próbują zignorować ustawionego Bentancura w środku to krew zalewa. Danilo/Cuadrado/Rabiot/Arthur/Chiesa/Kulusevski/ albo graja do najbliższego i nic z tego nie ma, albo wycofują do obrońców. Zmiana strony atakującej trwa minutę nim przejdzie przez dwóch obrońców i do drugiego skrzydła gdzie co ? Znowu zagęszczenie, i wracamy. Podanie do przodu CR/Morata/Dybala zablokowane, to… Czytaj więcej »

AdiJuve
1 rok temu

Ocena 6, Początek mocno chaotyczny ostatnio chyba po woli Pirlo zaczyna odnajdywać odpowiednie ustawienie i wyjściową 11. Morata bez dwóch zdań, kapitalny powrót Hiszpana. 11 goli i 8 asyst, świetne liczby, do tego duży wpływ na grę drużyny. Morata – w życiu bym się nie spodziewał, ze Alvaro przed połową sezonu będzie miała takie liczby i wywrze taki wpływ na grę drużyny. Rabiot/Dybala – obaj świetna końcówka zeszłego sezonu a w tym obaj jak grają to są zazwyczaj najgorsi na boisku obok Arthura, ale jego jako rozczarowanie nie liczę gdyż nic wielkiego się po nim nie spodziewałem. Danilo nieco inna… Czytaj więcej »

milosz998
1 rok temu

1. Ciężko ocenić. Niektóre wybory są dla mnie niezrozumiałe i przed meczem i jego trakcie, ale z drugiej strony, nasza kadra jest bardzo średnia, jak na Mistrza Włoch.  Niech będzie że 6, wyszliśmy z grupy LM, gdzieś tam jesteśmy w grze o Scudetto jakimś cudem, więc niech mu będzie. 2. Transfer Letni: Morata. Zdecydowanie. Raz, że konkurencji w tej kategorii to on NIESTETY nie miał, dwa że gra nadzwyczajnie dobrze, ma ciąg na bramkę, bardzo dobre przyśpieszenie, widać, że mimo wszystko się rozwinął. Technikę też ma niczego sobie. Fajnie się go ogląda, a naprawdę się niespodziewałem. 3. Zaskoczenie na plus:… Czytaj więcej »

luque10
1 rok temu
Reply to  milosz998

Chiesa w rozczarowaniach? Rozwiniesz myśl?

Apo
Apo
1 rok temu
Reply to  luque10

No i wybór Rabiot to chyba w tym sensie ze liczy na jego postęp bo jak do tej pory ciężko taki zaobserwować.

Chiesa jako rozczarowanie się nie wybroni. Można tak dać Ronaldo i mieć dużo argumentów, ale młody Włoch wtopa nie jest.

drekar
1 rok temu

„5” Pirlo bedą oceniał dopiero po 30 stycznia. Morata ( duży progres z tego co prezentował w AM czy Chelsea) Danilo (od czasów 1 sezonu w Realu chyba ten najlepszy ale do gry z Porto jeszcze trochę brakuje) Arthur (może się poprawi kondycyjnie, bo 6 miechów nie grał, mi ten transfer nie pasował za zbytnio ale co prezentuje to naprawdę mało , jedyny plus to utrzymywanie się przy piłce) Cuadrado (bardzo dobra współpraca z Morata, dużo mu zawdzięczamy od początku sezonu) Danilo (jakby uwierzył w siebie po tym jak trenerem został Pirlo) Berna (tu jest regres przez cały czas ale… Czytaj więcej »

iack
1 rok temu

Po pierwsze, moja prognoza z początku sezonu jest taka – Juve nic nie wygra, ale Pirlo utrzyma posadę. 1. Moja ocena to 7. Przede wszystkim za bardzo dobrą fazę grupową LM. Przy wygranej z Napoli mamy małą stratę do Milanu. Wtopy były, ale są prawie zawsze, a ten gęsty sezon spowodował problemy praktycznie w każdej dużej drużynie w Europie. Przy zmianach kadrowych Pirlo prowadzi operację na żywym organizmie, Wojtek w Foot Trucku sam powiedział, że różne eksperymenty są wdrażane z meczu na mecz. 2. McKennie – tani no name z perspektywami na długą grę w podstawie. Z Milanem w jednej… Czytaj więcej »

pogon
1 rok temu

Ogólna ocena dotychczasowej pracy Andreo Pirlo w skali 1-10.  Ja oceniam na 7 głównie z uwagi na dokonanie zmiany pokoleniowej, której nikt wcześniej chyba nie chciał się podjąć. Nie mówię tylko o tych nabytkach wielomilionowych, ale na wprowadzaniu do składu młodszych zawodników. Gramy ciekawą piłkę w ofensywie, mocno jednak niepoukładana jest gra w obronie. Warto jednak pamiętać, że Pirlo nie miał okresu przygotowawczego, jest trenerem od pół roku i nie wygląda to źle. Stąd może ocena nieco zawyżona. Najlepszy letni transfer. Zdecydowanie McKennie. Nie dlatego, żebym nie cenił Chiesy, ale dlatego, że w środku pola to jest chyba jedyny zawodnik… Czytaj więcej »

Przejdź do paska narzędzi