Prasa

einhard | 3 kwietnia 2019

Piłkarze bronią Keana i krytykują Bonucciego

Kean przez cały mecz z Cagliari musiał znosić rasistowskie obelgi. Zareagował na nie swoją cieszynką, która spowodowała eskalację obelg.

Wściekły na zachowanie kibiców był Blaise Matuidi, który podobnie jak Kean jest klientem Mino Raioli.

Nie możesz być jednocześnie Włochem i rasistą. Jestem z Keanem i Blaisem. Dla mnie rasizm jest synonimem ignorancji. Nikt nie może ani nie powinien tego usprawiedliwiać. Jestem dumny z moich chłopaków i jestem z nimi przez cały czas. – powiedział Raiola w rozmowie z ANSA.

Murem za Moise Keanem stanęli także piłkarze, którzy krytykują zachowanie kibiców Cagliari.

Wspieram każdy przejaw walki z rasizmem. Wszyscy jesteśmy równi. Dobrzy Włosi obudźcie się, nie możecie pozwolić, by mała grupa rasistów przemawiała za was. – napisał Paul Pogba na Instagramie.

Szkoda, że wciąż mówimy o rasizmie w 2019 roku! Musimy głośno krytykować takie zachowanie! Wszyscy jesteśmy równi! – przyznał Memphis Depay na Twitterze.

Solidarność z Keanem wyrazili również Miralem Pjanic, Giorgio Chiellini i Max Allegri. Kean jest częściowo sam sobie winny – takie słowa padły z kolei z ust Leonardo Bonucciego, który za tą wypowiedź jest obecnie ostro krytykowany w mediach społecznościowych.

Brawo Kean! I powiedz Bonucciemu, że ma szczęście, że mnie tam nie było. Zamiast cię bronić, robi coś takiego? Wow, jestem szczerze zszokowany. Kocham Cię bracie! – napisał Mario Balotelli na Instagramie.

Komentarze Bonucciego zostały potępione na Instagramie także przez rapera Stormzy’ego oraz Raheem Sterlinga, który napisał: „Wina jest rozłożona 50-50 @bonuccileo19? Jesteś śmieszny.

Bonucci stara się jednak zrehabilitować za swoją wypowiedź, publikując wpis: „Niezależnie od wszystkiego, w każdym przypadku… nie dla rasizmu.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi