Meczowe

einhard | 8 maja 2021

Pioli: To będzie ekscytujący mecz

Stefano Pioli przyznaje, że mecz z Juventusem będzie ekscytującym wyzwaniem, ale nie będzie decydujący dla zajęcia miejsca w pierwszej czwórce.

Musimy przyjąć wszystkie pozytywne rzeczy z naszej dotychczasowej podróży, spojrzeć na wszystkie trudności, które pokonaliśmy, abyśmy mogli zagrać jak dojrzały zespół i wiedzieć, jak zinterpretować jutrzejszy mecz – powiedział Pioli na swojej konferencji prasowej.

To z pewnością najbardziej ekscytujący i stymulujący mecz sezonu. Marzenia są wspaniałe tylko wtedy, gdy się spełniają. Przygotowaliśmy naszą strategię i w pełni się na niej skupiamy.

Kto wygra, ma duże szanse na awans do Ligi Mistrzów, ale jutrzejszy mecz to nie koniec, nie będzie decydujący. Po nim są też inne spotkania, czeka nas bezpośredni pojedynek z Atalantą, a to oznacza, że ​​nasz los jest w naszych rękach.

Pokonanie Juventusu byłoby niezwykłym rezultatem. Będzie trudno, to mocna drużyna, ale musimy się wykazać w tych 90 minutach.

Koncentracja została zdominowana pytaniami o sytuację Gigio Donnarummy i plotki o jego przejściu do Juventusu.

W tej chwili wszyscy gracze Milanu mają tylko jeden cel, którym jest dobro klubu, a nie interes osobisty.

Nie mam wątpliwości co do profesjonalizmu moich zawodników. Wylewają pot za tę koszulę do samego końca. Nie ma pewności co do przyszłości, ale koncentrujemy się tylko na jutrzejszym meczu.

Rozmawiałem ze wszystkimi graczami i mamy opracowaną strategię na jutro. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że znajdziemy się w takiej sytuacji i mamy energię, by przywieźć do domu komplet punktów. Pierwsza połowa sezonu była ekscytująca, potem mieliśmy dołek, ale zawsze celem był awans do Ligi Mistrzów.

Wiemy, że Juve ma wielką jakość, ale wierzymy w nasze możliwości. Milan chce zakończyć tabu Juventus Stadium i możemy to zrobić z intensywnością i jakością.

Juve ma świetnych zawodników i musimy ograniczać ich, kiedy mają piłkę. Jeśli chodzi o nas, musimy szybciej rozgrywać piłkę, aby być bardziej nieprzewidywalnymi.

Widziałem, jak drużyna przygotowuje się psychicznie do tego meczu. To spotkanie, które w przypadku zwycięstwa może jeszcze bardziej zwiększyć naszą pewność siebie. Chcieliśmy uzyskać taką presję, podnosząc oczekiwania i mamy to, czego potrzeba.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi