Meczowe

einhard | 7 stycznia 2021

Pioli: Udowodniliśmy, że walczymy o Scudetto

Stefano Pioli twierdzi, że Milan udowodnił, że jest pretendentem do walki o Scudetto.

Musimy uchylić czoła przed naszymi przeciwnikami za to, że udało im się wrócić na prowadzenie – powiedział Pioli w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

Zrobiliśmy, co musieliśmy, stworzyliśmy sobie okazje i nieuchronnie pozwoliliśmy też na to im, ale po tym, jak po raz drugi wyszli na prowadzenie, trudniej było nam wrócić do gry.

Ocenimy kilka sytuacji obronnych, w których mogliśmy sobie poradzić lepiej, ale zespół podszedł do tego meczu z determinacją i koncentracją.

Ich bramkarz świetnie obronił strzał Diogo Dalota, kiedy było 1:1, a potem wyszli na 2:1 i mieliśmy od tego momentu spore problemy.

To było chyba nieuniknione, że Milan będzie miał problemy, ponieważ bez Zlatan Ibrahimovic, Ismael Bennacer, Sandro Tonali, Alexis Saelemaekers, Matteo Gabbia, Ante Rebic i Rade Krunic byli niedostępni. Davide Calabria z konieczności musiał przejść z prawej obrony do roli pomocnika, aby wypełnić powstałe w składzie luki.

Wiele drużyn miałoby problemy przy braku tylu piłkarzy, ale chociaż musieliśmy coś zmienić, staraliśmy się zachować naszą tożsamość i myślę, że to zrobiliśmy.

To był bardzo wyrównany mecz aż do drugiego gola Juventusu i czuję, że to był moment, który zmienił oblicze spotkania. Zespół mógł być przestraszony tą sytuacją. Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, że dwaj gracze nie mogą uczestniczyć w spotkaniu, ale trzymaliśmy się naszych wartości i tożsamości.

Wiedzieliśmy, że Juventus może wykorzystać tę sytuację, ale ogólnie radziliśmy sobie dobrze. Ich jakość ukarała nas w sytuacjach, w których mogliśmy być trochę bardziej skoncentrowani.

To była pierwsza porażka Milanu w Serie A od marca.

Chłopaki mieli opuszczone głowy w szatni i byli rozczarowani, ale w pewnym sensie ta porażka była dla nas czymś dobrym, ponieważ nie czuliśmy tego od jakiegoś czasu. Poklepałem ich po plecach i powiedziałem, że powinni być dumni z tego, co osiągnęli w tych okolicznościach. Udowodniliśmy dziś, że jesteśmy silnym zespołem.

Fabio Capello, pracujący jako ekspert dla Sky Sport Italia, powiedział Piolemu, że dzisiejszy występ potwierdził, że Milan jest pretendentem do zdobycia Scudetto, a trener zgodził się z tą opinią.

Ja również jestem przekonany, że powinniśmy być ambitni, że powinniśmy po tym meczu mieć przekonanie, że możemy walczyć do końca, ponieważ mamy to, czego potrzeba. Utrzymanie tego poziomu wydajności przez cały czas, w tych okolicznościach, mówi wiele o tym, jak dobrym zespołem jest Milan.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi