Gracze Juve

tItOveN | 14 grudnia 2020

Pirlo: Cieszymy się z przełamania Dybali

Andrea Pirlo pogratulował Paulo Dybali przełamania złej serii i wskazał, że wysoki pressing był kluczowym elementem zwycięstwa z Genoą. 

Bianconeri zapewnili sobie zwycięstwo dzięki dwóm rzutom karnym w końcowej części meczu, wykorzystanym przez Cristiano Ronaldo.

Podejście do tego spotkania było najważniejsze, musieliśmy przestać myśleć o Barcelonie – powiedział trener dla Sky Sport Italia.

Graliśmy przeciwko drużynie, która chciała zamykać przestrzenie i skupić się na bronieniu, więc potrzebowaliśmy cierpliwości, aby przełamać rywali. Jednocześnie musieliśmy zaprezentować odpowiednią postawę, aby wiedzieć, kiedy zaatakować i zmusić do popełnienia błędów.

Frustrujące było utracenie bramki po dosłownie pierwszym strzale, zwłaszcza, że dopiero co kilka minut wcześniej udało nam się przełamać defensywę rywali. Jednak udało nam się pokonać te trudności. 

Wielu spodziewało się, że Alvaro Morata wystąpi dziś od pierwszej minuty, ale Pirlo zachował wiarę w La Joya, który odwdzięczył się bramką – pierwszą w bieżącym sezonie.

Paulo potrzebował tego trafienia, aby przełamać się zarówno na poziomie psychicznym jak i fizycznym. Dobrze sobie dziś poradził w oby tych aspektach i jesteśmy szczęśliwi z jego powodu.

Jego występy ostatnio się poprawiły i zasłużył na tę bramkę, cieszymy się z tego.

Juventus nadal boryka się z problemami w środku pola. Zwraca uwagę brak kreatywności.

Pracujemy nad tym od początku sezonu, chcemy być agresywnymi, naciskać na przeciwników na ich własnej połowie, ponieważ pomaga nam to również w utrzymywaniu się przy piłce. Nie musisz tak dużo biegać, jeśli szybko odzyskasz futbolówkę.

Nie mamy klasycznego rozgrywającego, ale mamy pomocników, którzy mogą wykonywać kilka różnych ról. Zależy to danego meczu i charakterystyki przeciwników, przeciwko którym gramy.

Staramy się jak najlepiej wykorzystać charakterystykę Westona McKennie’ego, ponieważ potrafi on bardzo dobrze wypełnić pole karne w centralnych jego obszarach, zwłaszcza gdy na boisku mamy Dybalę, który ma tendencję schodzenia na boki – wtedy potrzebujemy kogoś, kto zaatakuje wolne przestrzenie. 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi