Gracze Juve

einhard | 8 marca 2021

Pirlo: De Ligt nie zagra z Porto

Andrea Pirlo ogłasił, że ​​Matthijs de Ligt nie będzie dostępny na mecz z Porto.

Potrzebujemy bardzo dobrego technicznie spotkania. Mamy do czynienia ze zwartą drużyną, która gra dwoma wąskimi liniami – powiedział Pirlo na konferencji prasowej.

Będzie mało czasu i miejsca na myślenie. Będziemy potrzebować wiele techniki, musimy mieć cierpliwość, aby biegać z jednej połowy na drugą.

Matthijs de Ligt dołączył do zespołu na dzisiejszej porannej sesji treningowej, ale jutro nie będzie dostępny.

Wszyscy czują się całkiem dobrze.

De Ligt rozgrzał się dziś rano z drużyną, ale trenował oddzielnie. Wszyscy inni są dostępni, niektórzy nie są gotowi w 100%, ale dobrze jest ich mieć.

Chiellini czuje się dobrze, myślę, że będzie dostępny na jutro.

Arthur może znaleźć się w wyjściowym składzie , mamy nadzieję, że wytrzyma przez chwilę.

McKennie czuje się dobrze. Nadal ma mały problem z biodrem. Wiemy, że nie może rozegrać całego spotkania i staramy się zarządzać nim w najlepszy sposób.

Morata ciągle się poprawia, jest ambitny i inteligentny. Zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązania, lubi analizować swoich przeciwników i to jest bardzo dobre dla gracza takiego jak on.

Czego trener spodziewa się po Cristiano Ronaldo?

To są mecz Cristiano, zawsze to udowadniał. W ostatnim czasie przeszedł specjalny program treningowy, jest spokojny i nie może się doczekać tego spotkania.

Jak Pirlo przekonał Bernardeschiego do gry w roli lewy obrońcy?

Rozmawiałem z Bernardeschim tego lata. Spotkałem go na wakacjach i powiedziałem mu, że myślę o tym, by ustawić go na lewej obronie, a więc na pozycji, która odpowiada jemu i jego cechom.

Powiedział, że może to zrobić, ale nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby wypróbować go w tej roli na treningach. Teraz jest przekonany, że może tam grać i będziemy to kontynuować. Może znaleźć się jutro w pierwszej jedenastce, ale inni też mogą to zrobić.

Massimiliano Allegri i Maurizio Sarri zostali zwolnieni po tym jak odpadli z Ligi Mistrzów. Czy Pirlo uważa, że ​​jego praca zależy od jutrzejszego meczu?

Gdybym tak myślał, nie byłoby mnie tutaj. Wiem, że to ważne spotkanie, ale skupiam się na jednej grze naraz. Klub zadecyduje o mojej przyszłości w zależności od wyników.

Pracuję dzień po dniu, znam swój projekt i projekt klubu

Ten mecz jest dla nas jak finał. Musimy odwrócić losy rywalizacji. To ciągle jest otwarty wynik i musimy mieć wiarę.

Wielokrotnie oglądaliśmy pierwszy mecz. Planowaliśmy grać inaczej. Na początku meczu popełniliśmy błąd i mecz się zmienił.

Staramy uczyć się na błędach, które popełniliśmy dwa tygodnie temu.

Analizujemy Porto, wiemy, że mogą korzystać z różnych systemów. Wiemy, że możemy zakwalifikować się do następnego etapu tych rozgrywek, ale nie zamierzamy lekceważyć jakości, jaką ma Porto. Musimy myśleć, że możemy zakwalifikować się do ćwierćfinału.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
1 rok temu

Ja a bym wolał jednak, żeby Chiellini w tym spotkaniu nie zagrał. Idealne spotkanie na jakiegoś karnego po machaniu łapami, a tego potem możemy nie odrobić. Generalnie to w awans wierzę, ale nie będę zaskoczony odpadnięciem. To powinien być mecz decydujący dla posady Pirlo.

Btw. policzono, że Danilo w meczu z Lazio zanotował więcej podań do przodu (grając na środku pomocy pierwszy raz w życiu) niż średnio jazdy nasz inny pomocnik w tym sezonie. Chyba najlepszy dowód na to jak źle wygląda nasza pomoc i jak bardzo jest pasywna.

Last edited 1 rok temu by pogon
andi
1 rok temu

Żeby – jak co roku – ten projekt (trenera, klubu, a i DNA zespołu) znowu przedwcześnie nie prysł.

Przejdź do paska narzędzi