Meczowe

einhard | 5 stycznia 2021

Pirlo: Mecze Juve z Milanem zawsze są fascynujące

Andrea Pirlo twierdzi, że poleganie na mistrzu takim jak Cristiano Ronaldo jest czymś normalnym.

Zrobiliśmy testy dziś rano i czekamy na wyniki. Po południu dowiemy się, czy będą inni zarażeni, na razie tylko czekamy – powiedział Pirlo na konferencji prasowej (ogłoszono już, że pozytywny wynik uzyskał Cuadrado).

Pirlo powiedział, że Juventus będzie wiosną pracował, aby włączyć się do walki o tytuł.

Pracujemy nad tym, rok 2021 rozpoczęliśmy od zwycięstwa i pozytywnego nastawienia. Myślimy o jednym spotkaniu na raz, a tabelę oceniamy za kilka miesięcy.

To z pewnością ważny mecz, ale nie decydujący. Spotkania Milan-Juventus zawsze są fascynujące.

Tak było, gdy byłem zawodnikiem i jest, gdy jestem trenerem. Zagramy tak, aby dać z siebie wszystko, będzie to ważne spotkanie, ale nie decydujące.

Pirlo potwierdził, że Paulo Dybala wrócił do składu, a sam 41-latek nie może się doczekać swojego pierwszego meczu jako trener przeciwko Milanowi, w którym spędził 10 lat jako zawodnik.

Wczoraj Paulo miał gorączkę, ale dziś czuje się lepiej, weźmie udział w meczu z wyjątkiem nieprzewidzianych wydarzeń.

Milan to zespół, w którym dużo grałem i dużo wygrałem. Dla mnie to ważny mecz, nawet jeśli klub bardzo się zmienił, widząc, że z osób, które znam został tylko Maldini.

Nadal będzie cudownie, także dlatego, że po raz pierwszy spotykam się z nimi jako trener.

Juve traci zawodników z powodu koronawirusa, ale innych odzyskuje.

Rabiot w końcu wraca po dziwnym zawieszeniu, Arthur wyzdrowiał i radzi sobie znacznie lepiej. Uderzenie, które otrzymał w meczu z Atalantą zatrzymało go przez chwilę. Ostatnim razem grał kilka minut i teraz będzie dostępny.

Ocenimy, kto zagra jutro, przyglądając się również analizie wymazów.

Pirlo spodziewa się trudnego meczu i twierdzi, że poleganie na Ronaldo jest czymś normalnym.

Musimy być ostrożni, oni są bardzo dobrzy w odbiorze piłki i szybkim ataku. Widzieliśmy to na analizach wideo. Docierają do bramki po dwóch lub trzech podaniach, musimy być technicznie dobrzy i zwracać uwagę na kontrataki.

Od początku staraliśmy się wykorzystać Ronaldo ze względu na jego cechy, chcieliśmy, aby był decydujący na ostatnich metrach. Wszędzie był decydujący, to normalne, że gdy masz w zespole takiego mistrza jak on, to polegasz na nim.

Ibrahimovic również jest fundamentalny dla Milanu, ponieważ zmienia sposób, w jaki grają, ale pod jego nieobecność dobrze wykorzystali cechy innych piłkarzy.

Milan nie przegrywa wielu meczów, więc z pewnością robi coś dobrego: to oni są zespołem do pokonania. Spróbujemy pojechać do San Siro, aby narzucić im nasz styl gry.

Trener nie jest jednak pewien, czy Alvaro Morata wyzdrowieje na meczu z Sassuolo w weekend, ale ujawnił, że Giorgio Chiellini i Merih Demiral wracają do akcji.

Morata wraca do zdrowia i przechodzi fizjoterapię. Ocenimy go w ciągu najbliższych kilku dni, ale nie wiemy, ile dni będzie niedostępny. Porozmawiamy z lekarzami i zobaczmy, co powiedzą i kiedy pozwolą mu wrócić.

Chiellini i Demiral wyzdrowieli, mają się całkiem dobrze. Może nie mają kondycji, aby zagrać pełne 90 minut, ale mogliby pojawić się na murawie w nagłych wypadkach.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi