Konferencja prasowa

einhard | 13 marca 2021

Pirlo: Nasz sezon jeszcze się nie skończył

Andrea Pirlo twierdzi, że odpadnięcie z Ligi Mistrzów z Porto nie oznacza końca sezonu dla Juventusu.

Zespół doznał oczywiście ciężkiego ciosu, ale wznowiliśmy treningi i mamy jasno określoną drogę, którą zamierzamy przeć naprzód – powiedział Pirlo na konferencji prasowej przed meczem z Cagliari.

Cagliari to zespół, który niedawno zmienił trenera i natychmiast osiągnął kilka dobrych i istotnych wyników, więc potrzebujemy dumy i odpowiedniego ducha zespołu, aby rozegrać wspaniały mecz przeciwko Cagliari.

To będzie pierwszy mecz od czasu odpadnięcia z Ligi Mistrzów przeciwko grającemu w dziesiątkę FC Porto, co skłoniło media z Włoch i Hiszpanii do rozsiewania plotek, że Ronaldo może zostać sprzedany.

Z Ronaldo wszystko jest w porządku. To naturalne, że jest rozczarowany tym, co wydarzyło się tamtej nocy, tak jak wszyscy inni. Trenował ciężko i zagra jutro wieczorem.

To naturalne, że po odpadnięciu krążą o nim plotki, ponieważ jest on najlepszym graczem na świecie, wraz z Lionelem Messim. Zawsze bardzo nam pomagał, strzelił ponad 90 goli i zdecydowanie udowodnił swoją wartość.

Projekt rozpoczęty w ostatnich latach zakładał wzbogacenie składu o zawodników o określonych cechach. Niemożliwe jest stworzenie drużyny złożonej tylko z młodych graczy. To był początek projektu, który będzie kontynuowany również w przyszłości.

To pierwszy sezon dla Pirlo w roli trenera, ale jako zawodnik ma znacznie większe doświadczenie niż większość jego podopiecznych.

Przeżyłem wiele takich sytuacji w swojej karierze, ponieważ wiele wygrałem, ale także wiele przegrałem. Zawsze starałem się wrócić na właściwe tory pomimo rozczarowania i zrobimy to samo tutaj i teraz.

Nasz sezon nie zakończył się we wtorek, wciąż mamy do rozegrania wiele spotkań w Serie A i finał Coppa Italia. Wracamy do akcji z chęcią pokazania, że ​​jesteśmy Juventusem i możemy reagować na negatywne chwile, dając z siebie to, co najlepsze. Wszystko zależy od nas i celów, które sobie wyznaczyliśmy.

Kiedy zaczynasz sezon, masz nadzieję, że wygrasz każde spotkanie, ale nie jest to możliwe. Nic nie idzie tak idealnie, jak w snach i marzeniach, trzeba ciężko pracować i wiedzieć, że na twojej drodze pojawią się też porażki.

Nasza ścieżka się nie zmieni, musimy wierzyć w siebie. Jesteśmy przekonani, że wciąż mamy przed sobą wspaniałą przyszłość.

Juventus czeka na ponowny triumf w Lidze Mistrzów już 26 lat. Czego brakuje klubowi na arenie międzynarodowej?

Popełniliśmy kilka błędów, a kiedy je popełnisz w tym turnieju, możesz odpaść. Musimy zaakceptować to, że zostaliśmy wyeliminowani i uczyć się na tych błędach. Teraz naszym celem jest liga.

Musimy myśleć o jednym meczu naraz, wykorzystując w pełni fakt, że mamy teraz więcej czasu na przygotowanie się do spotkań i odpoczynek po nich. Musimy też wykazywać chirurgiczną precyzję.

Kryzys kontuzji w zespole zaczyna ustępować, chociaż Merih Demiral i Aaron Ramsey zostali dodani do listy nieobecnych.

Wszyscy mają się dobrze, z wyjątkiem Demirala, Ramseya, Dybali i Bentancura. Wszyscy pozostali są dostępni i gotowi do gry. Giorgio Chiellini wyzdrowiał i może jutro pojawić się w wyjściowej jedenastce.

Mamy nadzieję, że Dybala wróci po przerwie na mecze reprezentacyjne. Praktycznie wcale nie mieliśmy go dostępnego w tym sezonie i to była dla nas wielka strata.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
3 lat temu

Dyzma dowcipniś, pozostaje walka o 4 miejsce w Serie A a on jest w stanie nawet to spieprzyć.

stofel
stofel
3 lat temu

Jesteś jak stara zrzędząca baba

pogon
3 lat temu

Ja już ten sezon spisałem na straty i chciałbym, żeby w tych ostatnich meczach dać szanse młodym Dragusinowi i Fagioliemu. Fajnie jakby szansę też dostał Felix Correira, bo całkiem nieźle sobie radzi w Serie C.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi