Prasa

einhard | 22 stycznia 2021

Pirlo o swoim pierwszym trofeum

Andrea Pirlo może świętować swoje pierwsze trofeum w roli trenera, dzięki wygranej nad Napoli w spotkaniu o Supercoppa.

Czuję wielką radość, zdobycie pierwszego trofeum jako trener jest inne, myślę, że nawet lepsze niż jako zawodnik, ponieważ prowadzę tak świetnych chłopaków i to w wielkim klubie. To cudowne – powiedział Pirlo w wywiadzie dla RAI Sport.

Rzadko się zdarza, żeby dwie drużyny grały dobrze w finale, ważne jest, aby wygrać. Kiedy będziesz grać z taką determinacją, szczęście może stanąć po twojej stronie.

Chcieliśmy udowodnić, że nie jesteśmy zespołem, który wszyscy widzieli w meczu z Interem. Kiedy grasz z takim zacięciem, determinacją i nastawieniem, przeciągasz szczęście na swoją stronę.

Pirlo zmierzył się z byłym kolegą z drużyny, Rino Gattuso, który przed spotkaniem mówił o wielu psikusach, które robili sobie w dawnych czasach.

Jesteśmy dwoma trenerami w dwóch ważnych klubach, teraz to zupełnie inny rodzaj pracy. Szkoda mi Rino, ale ja jestem szczęśliwy. Byliśmy zbyt skoncentrowani, żeby dziś wieczorem żartować przy linii bocznej!

Juan Cuadrado miał nie zagrać ze względu na COVID, ale zdążył się wyleczyć i był jednym z najlepszych zawodników na bosiku

Na szczęście przez te 15 dni nie miał żadnych objawów. Dlatego był w stanie trenować w domu, ciężko pracował. Nie sądziliśmy, że wytrzyma pełne 90 minut, ale wykonał świetną robotę.

Arthur gra, kiedy jest w dobrej formie. Trafił do nas po kilku miesiącach bez gry w Barcelonie, więc potrzebował trochę czasu, aby wrzucić wyższy bieg. Potem doznał paskudnej kontuzji. Udowodnił, że jest dobrym piłkarzem, grał w nieco mniej scentralizowanej roli, dzięki czemu mógł dać Rodrigo Bentancurowi więcej miejsca podczas budowania akcji w środka pola. Zapewnia nam wielką jakość, więc trzymamy się go mocno.

Na Pzawodnikach ciążyła spora presja po porażce z Interem, więc to zwycięstwo ucisza niektórych krytyków.

Od początku sezonu staramy się prezentować ten płynny styl, ale niestety co tydzień kogoś brakuje, więc trudno jest nam utrzymać ten sam skład i jakąkolwiek regularność.

Po meczu z Interem nie zasłużyliśmy na tak dużą krytykę, biorąc pod uwagę wszystko, co zrobiliśmy w tym sezonie, więc cieszę się, że zdobyliśmy to trofeum.

To samo dotyczy Pirlo, którego notowania w mediach wydają się wahać od bohatera do zera.

To część gry, łatwo jest chwalić ludzi i mieszać ich z błotem. Jednak przywykłem do tego, ponieważ miałem wzloty i upadki podczas bardzo długiej kariery jako zawodnik. Wiem, że stoi za mną wielki klub, więc mogę się skupić na pracy.

To naturalne, że gdy przyjdziesz znikąd, aby kierować Juventusem, pojawi się krytyka, ale wyniki będą przemawiać za mnie i zespół.

Milan pozyskał byłego napastnika Juventusu, Mario Mandzukicia.

Milan znalazł zawodnika o bardzo precyzyjnych cechach, który pasuje do ich stylu gry, więc jest to bardzo dobry ruch z ich strony.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi