Gracze Juve

einhard | 12 lutego 2021

Pirlo: Różne podejścia taktyczne to mój wybór

Andrea Pirlo twierdzi, że Juventus ogląda się na Napoli i podaje najświeższe informacje, dotyczące kontuzji w zespole.

Bianconeri zmierzą się jutro z Napoli na Stadio Maradona, niecałe dwa tygodnie po pokonaniu Azzurrich w finale Superpucharu Włoch.

Zmierzyliśmy się już z nimi w Superpucharze. Jutrzejszy mecz jest ważniejszy niż spotkanie ligowe z nimi, które nie zostało rozegrane. Takie sytuacje mogą jednak denerwować, ale skupiamy się tylko na sobie – powiedział Pirlo na konferencji prasowej.

Poprawiamy się. Przegraliśmy z Interem, ale na szczęście po tym meczu wygraliśmy Superpuchar. Zespół podniósł swój poziom i zrozumiał swoje błędy. Rozpoczęliśmy przekonywującą ścieżkę. Wiedzieliśmy, że potrzebujemy czasu na poprawę na poziomie taktycznym.

Patrzymy tylko na siebie, chcemy wygrywać mecze i zdobywać jak najwięcej punktów, chcemy wygrać w Neapolu dla siebie, nie patrzymy na nich, ale skupiamy się też na zespołach, które są przed nami.

Rino Gattuso może zostać zwolniony, jeśli przegra ze Starą Damą.

To część naszej pracy.

Chcemy dać z siebie wszystko, każdy mecz jest ważny. W pracy każdego z nas mogą pojawić się trudne chwile, ale nie mam z tym żadnych problemów. Przykro mi z powodu sytuacji Rino, ale mam też swoje problemy. Chcemy grać jak najlepiej i wygrywać mecze.

Juventus w ostatnich meczach z Romą i Interem zaprezentował dwa zupełnie inne podejścia taktyczne.

Nic się nie zmienia. Inaczej graliśmy z Interem, inaczej z Romą, ale to był mój wybór.

Nasze podejście taktyczne zależy od przeciwników. Organizacja zespołu pozostaje taka sama, nie zawsze można naciskać wysoko, czasami lepiej jest cofnąć się głęboko i pozwolić przeciwnikom utrzymywać się przy piłce.

Media przewidują, że Arthur, Paulo Dybala i Leonardo Bonucci przegapią mecz z Napoli.

Artur ma pourazowe zwapnienie, które będziemy monitorować codziennie.

Dybala dochodzi do siebie, nadal czuje ból w kolanie. Bonucci jest zmęczony, dzisiaj będzie z nami trenował, a potem zdecydujemy, czy pojedzie z drużyną do Neapolu, to samo dotyczy Ramseya.

Morata czuje się lepiej, wraca do zdrowia po grypie, może znaleźć się w wyjściowym składzie lub zacząć na ławce. Mam wiele opcji.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
3 lat temu

Wierzę, że wygramy ten mecz. Są ku temu powody, nie mówię o naszych niezłych wynikach ostatnio, ale też o problemach Napoli. Dodatkowo, taktyka Pirlo polegająca na oddaniu piłki przeciwnikowi może się dobrze sprawdzić w meczu z Napoli, które lubi prowadzić grę (zresztą tak już trochę graliśmy w meczu z nimi o SC, choć oczywiście nie ma porównania do meczów z Romą i Interem). W tym kontekście bardzo niepożądana jest absencja Arthura i miejmy nadzieję, że do niej nie dojdzie.

pogon
3 lat temu

Trochę mamy farta, bo trafiamy na najsłabsze Napoli od początku sezonu. Gdyby mecz na początku poprzedniej rundy doszedł do skutku to jestem pewny, że wtopilibyśmy. Ale obecnie mamy więcej argumentów, Gattuso wyraźnie jest zmęczony swoim dziwnym szefem, zespół chyba stracił sporo motywacji. Obstawiam 2:1 dla Juve.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi