Liga Mistrzów

einhard | 15 grudnia 2020

Pirlo: Szanujemy Atalantę

Andrea Pirlo ma wielki szacunek dla Atalanty oraz FC Porto i wymaga od Juventusu konsekwencji w nastawieniu i koncentracji.

Czeka nas trudny mecz przeciwko bardzo silnej drużynie, która jest wzorem dla włoskiego futbolu od kilku lat – powiedział Pirlo w rozmowie z JTV.

Widzieliśmy ich postępy nie tylko w Serie A, ale także w Lidze Mistrzów, więc czeka nas ciężka przeprawa. Musimy stawić im czoła z takim samym nastawieniem jak innym czołowym klubom.

Nie zaskakuje mnie ich regularność, bo utrzymują ją już od kilku lat dzięki ciężkiej pracy trenera i klubu. Są mocni i dlatego jesteśmy im winni wielki szacunek.

Gian Piero Gasperini zaczynał tutaj w młodzieżowej akademii Juventusu i radził sobie dobrze praktycznie wszędzie, gdzie pracował. Ma bardzo specyficzny sposób gry, a jego pomysły przynoszą efekty.

Juve stara się przyjąć bardziej ofensywny styl piłki również pod rządami Pirlo, choć zawodnicy mieli trudności ze wdrożeniem pomysłów Maurizio Sarriego w zeszłym sezonie, mimo że wygrali Scudetto.

Bardziej niż wyniki potrzebujemy konsekwencji w naszym nastawieniu i koncentracji, więc każdy mecz musimy rozgrywać tak samo, niezależnie od tego, czy jest to Liga Mistrzów, czy Serie A. Jeśli masz odpowiedniego ducha i nastawienie, wyniki się pojawiają i zazwyczaj wszystko idzie po twojej myśli.

Zespół poprawił się przede wszystkim w zakresie swojej tendencji do szukania zwycięstwa poprzez agresywne nastawienie. Próbujemy szybko odzyskać piłkę i utrzymać mecz pod kontrolą. Musimy poprawić aspekty techniczne, ponieważ adresujemy zbyt wiele złych podań. To wymaga dużo pracy.

Główną rzeczą, o której ciągle rozmawiam z drużyną, jest koncentracja, ponieważ w niektórych momentach meczu wciąż jesteśmy rozkojarzeni. Jeśli nie będziemy zaangażowani przez 95 minut, mecze będą się komplikowały. Jeśli nie stawiasz czoła każdemu przeciwnikowi, mając odpowiednią koncentrację, ryzykujesz, że spotkają cię nieprzyjemne niespodzianki.

Juventus zmierzy się z FC Porto w 1/8 finału Ligi Mistrzów w lutym.

To dobre losowanie. Kiedy jednak dochodzisz do tego etapu turnieju, wszyscy przeciwnicy są trudni. Szanujemy Porto i musimy stawić im czoła z odpowiednim nastawieniem. Jest na to jednak czas, teraz musimy skupić się na lidze – podsumował trener.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
3 lat temu

Boje się trochę pojedynków Zapaty z Bonuccim. Coś czuję, że to właśnie po takim pojedynku stracimy gola w 43 minucie 😛

luque10
3 lat temu

Na problemy – de Ligt.

cr7 fan
3 lat temu

Mam nadzieje ze zabierzemy z meczu 3 pkt wazny mecz w walce o scudetto

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi