Konferencja prasowa

maciejovsky | 7 lutego 2021

Pirlo: Wiedzieliśmy, co robimy

Andrea Pirlo przyznał, że Juventus wiedział, co robi w meczu z Romą prezentując taką taktykę.

Stara Dama wygrała z rzymianami 2:0 po golach Ronaldo i samobójczym Ibaneza po dograniu Kulusevskiego, jednak to gospodarze prowadzili grę przez większość meczu.

Przygotowaliśmy się na taki rodzaj meczu. Wiedzieliśmy, że Roma gra bardzo dobrą piłkę nożną, więc byliśmy gotowi, żeby ustawić się, bronić, a następnie ostro kontrować. Nasze założenia przedmeczowe okazały się dobre, takiego podejścia chcieliśmy, bo nie jest łatwo atakować i wywierać presję na Romie. Zamiast tego czekaliśmy na nich i dopiero wyprowadzaliśmy szybki atak. Zasadniczo zagraliśmy odmiennie przeciwko tej drużynie, aniżeli na początku tego sezonu, ponieważ nie zawsze możesz grać agresywnie i stosować wysoki pressing.

Wydobyliśmy z siebie entuzjazm, jesteśmy solidniejsi, a nasze podejście obronne jest teraz bardziej zdecydowane, ponieważ nauczyliśmy się na błędach popełnionych w przeszłości.

Giorgio Chiellini jest w dobrej formie i mamy nadzieję, że będzie mógł kontynuować grę w takiej dyspozycji. Grupa zawsze była pokorna, wiedziała, kiedy trzeba biegać bez piłki i kiedy należy pomóc w danej strefie. Nawet najwięksi mistrzowie to robią i to kluczowy element.

Najważniejsza lekcja, jakiej dotychczas nauczyłem się w roli trenera? Dowiedziałem się, że nie każdy mecz jest taki sam, zwłaszcza w bardzo taktycznej lidze jak Serie A, więc musisz mieć w zanadrzu różne warianty i alternatywy, ponieważ w przeciwnym razie przeciwnicy zbyt łatwo cię rozszyfrują.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zielozielo
Editor
3 lat temu

W końcu Pirlo zaczyna rozumieć na czym rzecz polega. Wyciaga wnioski to już plus. Zobaczyliśmy kawałek cynicznego pewnego siebie Juve.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi