Transfery

tItOveN | 3 września 2021

Pjanić zawodnikiem Besiktasu (aktualizacja)

Miralem Pjanić dołączył do Besiktasu na zasadzie wypożyczenia z Barcelony.

31-latek był do ostatniej niemal chwili łączony z powrotem do Juventusu podczas letniego okienka transferowego, ale Barcelona ponoć nie zgadzała się na płacenie części jego pensji — donoszą włoskie media.

Besiktas wczoraj ogłosił podpisanie kontraktu z byłym piłkarzem Juve. Bośniak dołączył do tureckiej klubu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu, przy czym, co ciekawe, Turcy będą pokrywać jedynie 2,7 mln euro z jego rocznej pensji wynoszącej ok. 8 mln euro w Dumie Katalonii.

Przed „deadline day” Pjanić twierdził, że chce wrócić do Juventusu, ale nie był pewien pozytywnego rozstrzygnięcia prowadzonych rozmów, co ujawniono w mediach społecznościowych.

Besiktas nie ma opcji, aby sprowadzić zawodnika na stałe, dlatego Pjanić po zakończeniu sezonu wróci do Barcelony. Jego kontrakt z gigantami La Liga wygasa w czerwcu 2024 roku.

Aktualizacja:

Matteo Moretto ze Sky potwierdza, że Pjanić przed wypożyczeniem do Turcji obniżył swoją pensję o 60%, więc obecnie zarabia 3,2 miliona euro netto. 2,75 mln € zapłaci więc Besiktas, a resztą pokryje Barcelona.

Aktualizacja 2:

Cytat z fcbarca.com: Sport podaje nieco inne informacje ws. wynagrodzenia Pjanicia. Bośniak miał zgodzić się na redukcję pensji w Barcelonie o 50%, z 8 do 4 milionów euro netto, ale zarobki uzgodnione z Beşiktaşem (2,75 mln) będą stanowiły oddzielne uposażenie i nie będą pokrywać kwoty, którą musi wyłożyć kataloński klub.

 

Źródło: football-italia.net/twitter

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
9 miesięcy temu

Ależ Barcelona musi być zdesperowana, że nawet 2,7mln robi im różnice.

Ależ Pjanić musi być obecnie fatalny, że Barcelona pomimo nikłej oszczędności finansowej i tak go nie chce nawet jako uzupełnienie składu.

pogon
9 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

Tak się kończą pseudowymiany korzystne jedynie dla księgowych. Barca wtopiła bardziej niż my, ale ona kluby są obecnie w czarnej dupie jeśli chodzi o kadrę zespołu i poziom jej przepałacenia.

Hu Kers
Admin
9 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

Aktualizowane. Doszedł fakt, że Pjanić obniżył pensję o 60%, więc obecnie zarabia 3,2 miliona euro netto. Teraz ten deal wygląda mniej idiotycznie niż płacenie ponad 5 mln, by zaoszczędzić 3.

anavrin_
9 miesięcy temu
Reply to  Hu Kers

Tak, to zmienia obraz rzeczy, jednak tylko w pierwszym z dwu wymienionych przeze mnie aspektów, bo wciąż pod względem sportowym nie chcą go nawet do szerokiego składu.

PS Ciekawe jak boli taka obniżka pensji. Czysto akademicka dyskusja, haha.

Hans
9 miesięcy temu

No i w sumie zgadzają się (prawie 😉) barwy jakie Pjanic na insta wrzucił 😁

Orient
9 miesięcy temu

Żałosny był to deal. Niby Juventus wyszedł na tym lepiej, bo pozyskał młodszego zawodnika, którego pewnie za rok się wypchnie i ktokolwiek będzie może zainteresowany jego usługami. Chyba że nasz Arturek nagle wystrzeli…

Przejdź do paska narzędzi