Gracze Juve

einhard | 15 lipca 2020

Platini: Dybala nie jest podobny do mnie

Michel Platini wypowiedział się na temat Paulo Dybali, który dogonił 65-latka w kwestii statystyk w Serie A. Argentyńczyk ma obecnie na swoim koncie 157 występów i 68 bramek w barwach Juve, dzięki czemu zrównał się z Platinim.

Avvocato [Gianniego Agnellego] nie ma już z nami, więc nie mogę mówić za niego, ale tak… jeśli lubił Sivoriego, myślę, że bardzo doceniłby Dybalę – powiedział Francuz w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

Argentyńczyk jest bardzo dobry na boisku i ma przyjazną twarz. Wydaje się być sympatycznym chłopakiem. To interesujące, że wyrównał moje osiągnięcia w kwestii goli i występów w Serie A.

Liczby to jedno, ale jesteśmy różnymi graczami. Zawsze staram się unikać porównań, ale mogę powiedzieć, że jest zdecydowanie lepszy ode mnie w jednym: jest 40 lat młodszy…

Jest też zdecydowanie bardziej usposobiony ofensywnie niż byłem ja. On jest napastnikiem. Mogą ustawiać go, gdziekolwiek chcą, ale zawsze pozostanie napastnikiem. Zdobył dużą liczbę bramek. Ja byłem pomocnikiem, który strzelał wiele bramek, graczem zespołowym, który prowadził wszystkich, bardziej niż robi to Dybala. Nie chodzi o to, że on tego nie robi, ale o to, że jest napastnikiem.

65-latek, który otrzymał przydomek „Le Roi” został następnie zapytany o współpracę Dybali z Cristiano Ronaldo.

Ronaldo jest tym, kim jest i nie można tego kwestionować. Tęsknilibyśmy za nim gdyby odszedł. Jest wielkim mistrzem, który wygrywa spotkania, zdobywa trofea i od dłuższego czasu gra na najwyższym poziomie. Dobrze się uzupełniają. Dybala mógł odejść już w zeszłym roku, takie jest to prawo rynku, ale jeśli zostanie, to będzie to dobre dla niego i dla Juve.

On nie jest Platinim. On jest bardziej jak Maradona.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi