Inne

einhard | 11 października 2020

Platini krytykuje VAR i broni FFP

Michel Platini twierdzi, że ​​jego zwolnienie z funkcji prezydenta UEFA było niesprawiedliwe, że VAR jest szkodliwy dla piłki nożnej, a Finansowe Fair Play chroni kluby.

Były napastnik Juventusu, pracując na szczycie piłkarskich struktur przeżył kilka kontrowersyjnych lat, których kulminacją było otrzymanie w 2016 roku  zakazu prowadzenia działalności związanej z piłką nożną. Zakaz obowiązuje do 2023 roku.

Jestem zaangażowany w najważniejszą i najbardziej słuszną bitwę mojego życia. Przyznany mi zakaz był ogromną niesprawiedliwością i z pewnością wygram tę walkę – powiedział Platini podczas imprezy Festival dello Sport.

Jeśli mnie nie chcą, niech na mnie nie głosują, ale nie mają prawa nazywać mnie skorumpowanym. To jest coś, czego nigdy im nie wybaczę.

Platini uczestniczył między innymi przy tworzeniu zasad Finansowego Fair Play, więc nie może dziwić, że stanął w obronie tworu, który budzi kontrowersje zarówno co do swojej efektywności oraz skuteczności.

Kwestia Manchesteru City nie dotyczyła FFP, ale raczej spraw dyscyplinarnych, ponieważ nie powiedzieli całej prawdy, jak się sprawy mają. Stworzyliśmy FFP, aby zmniejszyć zadłużenie klubów. Zadłużenia wyraźnie zmalały, co uchroniło wiele klubów przed bankructwem, szczególnie po wybuchu pandemii COVID-19.

Francuz nie brał jednak udziału przy wprowadzaniu VARu, który mocno krytykuje.

Wciąż uważam, że VAR był złym pomysłem, ponieważ nie jest to część naszej filozofii, zgodnie z którą błędy są częścią gry. Może rozwiązało to kilka problemów, ale stworzyło wiele nowych. Dobrze jeśli używają go do oceny spalonych, ponieważ często są one bardzo trudne do wykrycia, ale nie ma potrzeby stosowania VARu do oceny boiskowych wykroczeń. Po to jest sędzia.

Osobiście nigdy nie wprowadziłbym VARu. Zrobiłbym wszystko, aby pokazać ludziom, że to był błąd. Piłka nożna to sport, w którym udział biorą ludzie i jest przeznaczony dla ludzi, nie potrzebuje pomocy ze strony techniki i telewizji.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wojojuve
2 lat temu

Dobrze, że go już nie ma w UEFA’ie. Ten człowiek jest tragedią dla piłki nożnej.

sebson10
2 lat temu

„Błędy są częścią gry” to najgłupsze co można powiedziec. VAR przeszkadza tylko w robieniu wałów. To trzeba rozwijać i chętnie wprowadziłbym coś na zasadzie siatkarskiego challenge raz na każda połowę dla każdej z druzyn sedzia ma obowiązek sprawdzenia zgłoszonej sytuacji.

Harun
Harun
2 lat temu

Tragedia. Szkoda że ten szkodnik miał cokolwiek wspólnego z Juve.

Bad_Magick
2 lat temu
Reply to  Harun

Myślę, że trzeba tu rozdzielić to jakim był piłkarzem, a jakim działaczem. Bo to co zrobił dla Juve jako piłkarz jest nie do przecenienia.

Harun
Harun
2 lat temu
Reply to  Bad_Magick

Toteż doceniam go jako piłkarza, natomiast wiele sytuacji związanych z jego późniejszą działalnością, a zwłaszcza takich wypowiedzi dotyczących VAR, oceniam krytycznie.

pogon
2 lat temu

Piłka nożna nie potrzebuje techniki i telewizji. Nic więcej nie mogę napisać jak XD.

Przejdź do paska narzędzi