Gracze Juve

einhard | 18 listopada 2019

Platini krytykuje VAR

Były gwiazdor Juventusu, Michel Platini, ponownie uderzył w VAR i jest gotowy wrócić po odbyciu czteroletniego zawieszenia za korupcję.

Platini od dawna krytykuje VAR i zeszłej nocy pojawił się w telewizji Itallian, aby potwierdzić swoje stanowisko w sprawie tej technologii.

Potrzeba pół godziny, aby wyjaśnić, dlaczego to zupełnie niczego nie rozwiąże – powiedział podczas odcinka Che tempo che fa, promując swoją nową książkę „Król jest nagi”.

Jestem przeciwko VAR, myślę, że to bzdura, od której niestety nigdy już nie odejdziemy.

Francuz otrzymał zakaz jakiejkolwiek działalności w piłce nożnej w 2015 roku, kiedy jako prezydent UEFA otrzymał w niejasnych okolicznościach 1,6 mln od ówczesnego szefa FIFA Seppa Blattera.

W wieku 64 lat mam czas na jeszcze jedną, ostatnią przygodę, ale nie mogę się pomylić, naprawdę muszę o tym dobrze pomyśleć. Cierpiałem przez miesiąc, a potem myślałem o tym, jak się bronić. Po uniewinnieniu przez szwajcarski sąd mam teraz okazję wyjaśnić, jak to wszystko się stało.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lucky13131313
4 lat temu

Var zabija we mnie radość ze zdobywanych bramek.
O ile wcześniej (gdy nie było jeszcze var-u) zdarzało się, że sędzia boczny podnosił chorągiewkę chwilę po zdobyciu bramki, emocje zmieniały się w ułamku sekundy.
Tak teraz „narada” trwa dość długo, emocje opadają, bo często powtórka wyjaśniająca całą sytuację jest pokazywana szybciej niż sędzia podejmuje decyzję.
Ale mimo wszystko uważam, że ten system jest niezbędny z uwagi na zwiększone tępo gry i coraz częstsze „aktorzenie” zawodników.

OldLady
4 lat temu
Reply to  Lucky13131313

Jest w tym coś, ale ja mam znowu tak , że cieszę się dwa razy : po golu i po varze .

Gorzej jak bramki nie ma , to szkoda mi piłkarzy których cieszynki są dsremne i wychodzą na idiotów.

Generalnie var imo dodał sporo emocji. Skrajnych .

Harun
Harun
4 lat temu
Reply to  OldLady

Radość to zabijały kuriozalne błędy sędziów albo karne z kapelusza. Oczy krwawiły od niektórych „popisów” dżentelmenów z gwizdkiem.

Rouge
4 lat temu

VAR potrzebuje jeszcze dopracowania, ale ogólnie jest to zmiana na plus, bo już przynajmniej uefa nie będzie przepychała hiszpańskich pupilków…

juve1990
4 lat temu

No pewnie bo ciężko brać w łapę panie Platini. Skompromitował się i jeszcze ma czelność mówić o powrocie do piłki. Żenada.

pogon
4 lat temu
Reply to  juve1990

Ale wiesz, że szwajcarski sąd uniewinnił Platiniego? Jak widać cała sprawa nie jest taka jednoznaczna.

Janson
4 lat temu

Ja tam się cieszę, że jest VAR, przynajmniej inne drużyny niż real mają szanse na wygranie Ligi Mistrzów. Fakt, że dyskusyjne jest używanie go do wychwytywania centymetrowych spalonych.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi