Coppa Italia

maciejovsky | 28 stycznia 2021

Pomeczowa wypowiedź trenera Pirlo

Andrea Pirlo pochwalił odpowiednią postawę drużyny przeciwko SPAL, a także przyznał, że więcej ekip z Serie A powinno mieć swoje drużyny U23.

Bianconeri rozprawili się ze SPAL 4:0 po golach Moraty, Frabotty, Kulusevskiego i Chiesy.

Naszym celem był awans i pokonaliśmy drużynę, która dobrze spisała się w tym sezonie zarówno w Coppa Italia, jak i w swojej lidze. To było ważne, żebyśmy pewnie zaczęli mecz i tak też się stało od pierwszej minuty.

Juventus jest pierwszym i właściwie jedynym klubem, który stworzył drużynę B i myślę, że był to świetny ruch dla rozwoju zawodników. Czym innym jest wyciąganie zawodników prosto z akademii młodzieżowej, a czym innym z zespołu, który gra z seniorami w Serie C. Uważam, że inne kluby powinny bardziej otworzyć swoje umysły na ten pomysł.

Fagioli? To interesujący chłopak, który trenuje z pierwszym zespołem od jakiegoś czasu. Przyszedł do mnie jako trequarista, ale sądzę, że może stać się rozgrywającym, ponieważ posiada dobrą wizję gry.

Kulusevski? Potrafi pełnić wiele ról. Poprosiłem go, aby zagrał dziś jako napastnik, by wypełnić tam lukę, ale może grać wszędzie. Szkoda, że zawieszony jest na mecz z Sampdorią, ale będzie miał czas, żeby odpocząć.

W półfinale znów spotkamy się z Interem. Cieszymy się, ponieważ naszym celem jest zdobycie Coppa Italia, więc od następnego tygodnia będziemy się przygotowywać.

Czy Gigi będzie grał w Juventusie w przyszłym sezonie? Mamy taką nadzieję. Jest w dobrej formie, każdego dnia udowadnia, że nadal potrafi grać w piłkę i wszyscy będziemy szczęśliwi, jeśli będzie to kontynuował.

Gianluigi Buffon skończył dziś 43 lata, a niewykluczone, że przedłuży kontrakt z Juventusem o kolejny rok.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrea Pirlo
3 lat temu

Buongiorno,

Nic nie grali, to ich opendzlowaliśmy. Fajnie wyszło. Teraz seria poważnych meczów!

Ciao!

#FinaAllaFine #ForzaJuve #GoPirloGo #BestCoach #AllegriToPała #SarriTeż

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi