Trener

tItOveN | 2 czerwca 2019

Pomiędzy Sarrim a Guardiolą.

Redakcje włoskich periodyków finansowych, a także źródła angielskie konsekwentnie utrzymują, że pomiędzy Juventusem a Pepem Guardiolą są prowadzone rozmowy.

Podczas gdy większość źródeł piłkarskich, w tym Sky Sport Italia, Sportitalia, La Gazzetta dello Sport i Tuttosport nadal z całą pewnością twierdzą, że Maurizio Sarri rozwiąże kontrakt z Chelsea i będzie następnym trenerem Juve, tak niektóre media wciąż trzymają się swojej wersji.

Eksperci i redaktorzy pracujący dla gazet traktujących o tematyce finansowej, Il Sole 24 Ore i Bloomberg, pozostają nieugięci — uważają oni, iż pogłoski o zaawansowanych negocjacjach Guardioli z Juventusem są wiarygodne, a transakcja możliwa do przeprowadzenia, m.in. z pomocą sponsorów — Adidasa.

Corriere dello Sport w dzisiejszym wydaniu sugeruje natomiast, że plotki o negocjacjach Starej Damy z Guardiolą są kontrolowanym wyciekiem, mającym na celu podbudowanie kondycji akcji Juventusu na giełdzie.

Inni autorzy sugerują, że Bianconeri po prostu w taki sposób ustalili priorytety: Guardiola byłby dla zarządu pierwszym wyborem, gdyby tylko uwolnił się z kontraktu z Manchesterem City, natomiast Mauricio Pochettino jest pierwszą alternatywą (jako plan „B”) i dalej Sarri — jako plan „C”.

Część komentatorów zwraca uwagę, że działania Juventusu są w tej kwestii wyjątkowo dyskretne, co powoduje sporą niepewność wśród mediów oraz lawinę spekulacji na podstawie zwykłych poszlak.

Biorąc pod uwagę, że to Juve zwolniło Maxa Allegriego po tym, jak wygrał piąty z rzędu tytuł Serie A, oczywiste jest, że przed podjęciem tej decyzji musieli mieć jasny pomysł na jego zastępstwo.

Źródło: football-italia.net / Twitter

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi