Serie A

tItOveN | 3 maja 2020

Powrót do zajęć jednak od 4 maja?

Minister sportu, Vincenzo Spadafora zdaje się ugiąć pod presją regionalnych związków piłki nożnej i poprosił o rozważenie wydania pozwolenia na treningi w ośrodkach klubowych już od 4 maja. 

Zgodnie z dotychczasowym dekretem, obywatele mogą od poniedziałku 4 maja udać się do lokalnych parków, a sportowcy uprawiający sporty indywidualne mogą rozpocząć swoje trening. Zawodnicy uprawiający sporty zespołowe muszą natomiast poczekać do 18 maja, aby móc powrócić do swoich ośrodków treningowych.

Kilka związków z regionów Emilia-Romagna, Campania, Sardynia czy Lacjum zdecydowała się jednak odrzucić ten pomysł, pozwalając klubom wrócić do zajęć od jutra. Takie kluby jak Sassuolo, Bologna czy Parma ogłosiły już gotowość i chęć powrotu do treningów w najbliższych dniach.

Mając powyższe na uwadze, Spadafora poprosił Komitet Naukowo-Techniczny o ponowną ocenę dekretu i jest bardzo prawdopodobne, że w poniedziałek drzwi do ośrodków treningowych większości klubów Serie A będą otwarte.

Zarówno kluby, jak i Związek Zawodników wielokrotnie podkreślały, że łatwiej jest zagwarantować środki dystansu społecznego i właściwy poziom bezpieczeństwa, jeśli pozwoli się im odbywać zajęcia w zamkniętych ośrodkach dysponujących kilkoma boiskami.

🚨🚨 Na polecenie włoskiego ministra sportu, Vincenzo Spadafory, powołana Komisja Naukowo-Techniczna zbada możliwość…

Opublikowany przez Che JUVENTUS Sobota, 2 maja 2020

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
3 lat temu

O, protokół już jest okej?:D Żartuję sobie oczywiście, bo wiadomo, że trening w kilkuosobwych grupach na kilku boiskach i zapewne o różnym czasie, to nie to samo, co rozegranie meczu nawet przy pustych trybunach, a to pewnie o mecze Spadofarze rozchodzi się najbardziej.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi