Prasa

einhard | 29 maja 2021

Pożegnalna wiadomość Pirlo

Andrea Pirlo przyznaje, że gdyby miał cofnąć czas to ponownie zostałby trenerem Juventusu, chociaż nie spodziewał się zwolnienia ze stanowiska.

Mój pierwszy sezon jako trenera dobiegł końca. To był jednocześnie skomplikowany i wspaniały sezon – napisał Pirlo na Instagramie.

Kiedy zadzwonił do mnie Juventus, nigdy nie myślałem o ryzyku, mimo że było one dość oczywiste. Szacunek do tego klubu zwyciężył, podobnie jak moje pragnienie pracy na najwyższym poziomie.

Gdybym mógł cofnąć się w czasie, dokonałbym tego samego wyboru, pomimo wszystkich przeszkód, z którymi musiałem się zmierzyć, związanych z trudną sytuacją dla wszystkich, sytuacją, która nie pozwoliła mi zaplanować moich wyborów i podążać za swoim stylem gry.

Osiągnąłem jednak wymagane cele. Ta przygoda zakończyła się w sposób, którego się nie spodziewałem, ale uczyniła moją przyszłość jeszcze jaśniejszą.

Mam nadzieję, że będzie obfitowała w taką samą satysfakcję, jaką miałem jako piłkarz. Czas zacząć od nowa i stawić czoła nowym wyzwaniom. Chcę podziękować tym z rodziny Juventusu, którzy wspierali mnie w tym sezonie.

W związku ze słowami Pirlo odnoszącymi się do rozpoczęcia nowej przygody, media obecnie spekulują, że 42-latek może objąć Sassuolo, które już oficjalnie na rzecz Szachtara Donieck opuścił Roberto De Zerbi.

Źródło: instagram.com

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przemek
1 rok temu

Trener napewno ze zbyt małym doświadczeniem, jednakże z dużym potencjałem zobaczymyu jak mu pójdzie w przyszłości. Podobno trafi do Sassuolo.

andi
1 rok temu
Reply to  przemek

A gdzie widziałeś u niego ten potencjał?

J33
J33
1 rok temu

Będę śledził Sassuolo z Pirlo ,czy też bez niego.Lubie ich oglądać Sporo zmian trenerów w tym sezonie ligi włoskiej… Z pierwszej osemki, nie zmienił się trener tylko w Atalancie i Milanie.Nie przypominam sobie czegoś podobnego. Zapraszam do dyskusji ,jeśli ktoś ma czas i chęci na temat Inzaghiego w Interze?? Myślicie ,że to dobry wybór?? Ja osobiście uważam ,że zrobi lepszy wynik niż Conte w pierwszym sezonie ,nawet jak straci dwóch kluczowych piłkarzy. Wydaje mi się,że będą grać ładniejsza piłkę i w końcu wyjdą z grupy LM, naprawdę nie biorę zwycięstwa w lidze włoskiej za pewnik mimo,że Juve ma M.A. z… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by J33
anavrin_
1 rok temu

W tej wypowiedzi Pirlo odleciał. Wydźwięk jest taki, że tylko czynniki zewnętrzne nie pozwoliły mu na osiągnięcie lepszych wyników.

Orient
1 rok temu

To ciekawe, że Pirlo mówi o celach i ich realizacji. Wydaje mi się, że gdyby je osiągnął, to nie zostałby zwolniony. Otóż nie wydaje mi się, żeby miał inne cele niż choćby Sarri, który poleciał mimo zdobycia mistrzostwa. Prawda niestety jest taka, że Pirlo nie osiągnął zakładanych celów, a rok spędzony w Turynie należy uznać za nieudany trenerski debiut. Powrót na to stanowisko Allegrego jest tu przecież nawet bardziej znamienny niż zwolenie Pirlo.

Przejdź do paska narzędzi