Prasa

einhard | 14 września 2019

Prade: Potrzebujemy idealnego występu

Daniele Pradè wie, że jego klub potrzebuje idealnego występu przeciwko Juventusowi i wyjawia, jak Fiorentina utrzymała Federico Chiesę.

Chcemy zobaczyć poprawę, nowy początek naszej ścieżki, nawet jeśli szczerze mówiąc, Vincenzo Montella odbył swoją pierwszą sesję treningową z pełnym składem dopiero wczoraj – powiedział dyrektor sportowy Violi w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Do takich spotkań najłatwiej jest się przygotować, ponieważ nie brakuje motywacji ani koncentracji.

Montella najwyraźniej zamierza użyć systemu 3-5-2 w tym starciu, korzystając z usług Francka Ribery’ego i Frederico Chiesy.

Możecie o to zapytać trenera. Niezależnie od tego, jakiego systemu użyjesz przeciwko Juventusowi, nie ma to znaczenia, jeśli nie dajesz z siebie 100 procent. Zespół musi grać z poświęceniem, zaskocz ich pressingiem i pokazać doskonałą wydajność. 

Chiesa chciał przejść latem do Juventusu, ale nowy prezydent Rocco Commisso zablokował ten ruch. Czy były jakieś szczególne argumenty, które wpłynęły na decyzję zawodnika?

Nie było żadnych niesamowitych słów, które go przekonały. Była jedynie chęć umieszczenia go w centrum tego projektu i zbudowania tutaj czegoś ważnego. Zrozumiał to i jesteśmy pewni, że rozegra świetny sezon.

Rola dyrektora sportowego zmieniła się teraz i musisz być doradcą dla zawodników, trenera i personelu, rozumieć przepisy Finansowego Fair Play i mieć dobry pomysł na zbilansowanie wszystkiego.

Zawsze popełnisz jakieś błędy, ale tu chodzi o naukę na ich podstawie i zrozumienie, że zbudowanie czegokolwiek zajmie trochę czasu.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi