Meczowe

einhard | 21 grudnia 2020

Prandelli: Będziemy walczyć o punkty

Cesare Prandelli twierdzi, że Fiorentina musi wykorzystać okazje, jakie będzie miała w meczu przeciwko Juventusowi.

Ekipa z Florencji nie wygrała jeszcze wyjazdowego spotkania ligowego w tym sezonie, ale Prandelli upiera się, że widzi zmianę mentalności piłkarzy Violi.

Aby pokonać wspaniałe zespoły, trzeba nie tylko zwracać uwagę na szczegóły, ale także wykorzystywać swoje okazje i możliwości – powiedział trener na konferencji prasowej.

Jeśli zaczniemy z tą mentalnością, zagramy w doskonałe spotkanie. W tej chwili musimy pomyśleć o tym, jak będziemy grać. W ostatnich kilku meczach widzieliśmy odpowiednie nastawienie. Musimy to utrzymać.

Dwa domowe remisy to wynik ciężkiej pracy. Sassuolo i Verona to doskonałe i trudne do pokonania zespoły. Potrzebujemy wiary i przekonania w momencie, kiedy będziemy mieli okazję do zaatakowania rywala. Jesteśmy gotowi psychicznie.

Prandelli uważa, że Andrea Pirlo wcale nie miał łatwego zadania, aby przekształcić Juventus.

Pirlo idzie naprzód. Dał zespołowi nowy kształt w dwa miesiące, a to nie było łatwe. W tym roku konkurencja jest mocniejsza. Drużyny z Mediolanu są silniejsze i mogą sprawić im kłopoty.

Federico Chiesa zagra przeciwko swojej byłej drużynie po raz pierwszy od czasu przeprowadzki na Allianz Stadium.

Boję się piłkarzy Juventusu, w tym Chiesy. Ich napastnicy, są przytłaczający.

Prandelli powiedział, że Fiorentina może wykorzystać ten mecz do sprawdzenia na jakim etapie rozwoju znajduje się drużyna.

Każdy mecz pozwala nam zrozumieć, gdzie jesteśmy. Jestem przekonany, że jutro również możemy spróbować zdobyć punkty.

Mamy problemy, zmieniłem sposób interpretacji spotkań, musimy być zjednoczeni i zrównoważeni. Nawet drużyny, które grają świetną piłkę, nigdy nie zapominają o fazie defensywnej.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi