Prasa

Hu Kers | 17 lipca 2018

Ferrara: Rozmowy na temat Ronaldo trwały dłuższy czas

Ciro Ferrara uważa, że odejście Zinedine’a Zidane’a z Realu Madryt i pozostanie Maxa Allegriego w Juventusie, były okolicznościami, które stały za transferem Cristiano Ronaldo do Starej Damy.

Ronaldo po wczorajszym oficjalnym potwierdzeniu transferu zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik Juventusu w przyszłym tygodniu.

Ciro Ferrara był częścią drużyny Bianconerich, która ostatnim razem wygrała Ligę Mistrzów — w 1996 roku. Były zawodnik, a także późniejszy trener Juve ma teorię, dlaczego „najlepszy gracz na świecie” wybrał Turyn.

Cristiano Ronaldo wybrał Juventus, a to wydarzenie będzie czymś wyjątkowym dla całej włoskiej piłki. Teraz czekamy na Messiego…” – zażartował były obrońca w rozmowie z Corriere di Torino. Transfer Ronaldo jest nadzwyczajny pod każdym względem. To prawda, że nie jest już najmłodszy, ale wciąż dba o każdy detal i stale się doskonali.

W obecnej sytuacji jest oczywistym, że głównym celem Juve jest zdobycie Ligi Mistrzów. Po tej operacji Juventus jest zdecydowanie wśród pięciu najlepszych drużyn świata, ponieważ kupiono najlepszego piłkarza.

Nikt się tego nie spodziewał, ale myślę, iż rozmowy trwały przez dłuższy czas. Wydaje mi się, że nie przez przypadek Zidane opuścił Real, a Allegri postanowił zostać w Juve. Myślę, że obaj wiedzieli, co się wkrótce ma wydarzyć.

Źródło: football-italia

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi