Meczowe

einhard | 22 lipca 2020

Gotti: Z Juve mogą zagrać młodzieżowcy

Luca Gotti rozmawiał z dziennikarzami o swoich opcjach na mecz z Juventusem w związku z licznymi kontuzjami w środku pola.

Gościmy liderów ligi, zespół, których wszyscy dobrze znają, i którzy zdominowali Serie A – powiedział trener Udinese w rozmowie z klubowym kanałem telewizyjnym.

Jednak każdy mecz jest inny i w piłce nie ma żadnych gwarancji. Musimy stworzyć warunki, abyśmy mogli świetnie się zaprezentować.

Trzeba przyznać, że w tej chwili jesteśmy w trudnej sytuacji, mamy ograniczoną liczbą graczy i napięty harmonogram spotkań. Ważną rzeczą będzie odzyskanie naszej energii psychicznej i fizycznej.

Z całym szacunkiem, nie skupiam się na tym, co robi Juventus, ale na przygotowaniu tego, co musi zrobić Udinese.

Do kontuzjowanego Rolando Mandragory dołączają Mato Jajalo i Walace, więc trener ma wyjątkowo ograniczone pole manewru w pomocy.

Są trzy rozwiązania: możemy dostosować zawodnika do pełnienia innej roli, zmienić nasz system taktyczny lub wypróbować naszych młodzieżowych zawodników. Z przyjemnością skorzystam z trzeciej opcji, ponieważ jest dwóch lub trzech, którzy byliby w stanie sobie poradzić. Po prostu staram się nie obciążać ich zbyt dużą odpowiedzialnością.

Źródło: football-italia.net

Dodaj komentarz

Please Login to comment
  Subscribe  
Powiadom o
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi