Gracze Juve

tItOveN | 4 grudnia 2019

Paratici: Ronaldo skończony? Nie rozśmieszajcie mnie!

Dyrektor sportowy Juventusu, Fabio Paratici wyśmiał medialną retorykę o tym, że Cristiano Ronaldo jest już skończony, jednocześnie Włoch pochwalił postawę młodego Matthijsa De Ligta.

Ronaldo prezentuje ostatnio słabszą dyspozycję w klubie, co wywołało spekulacje, że może opuścić Juve podczas najbliższego lata.

Cristiano skończony? Nie rozśmieszajcie mnie – powiedział Paratici w rozmowie z Tuttosport.

Ronaldo miał problem z kolanem, który nie pozwalał mu pokazywać siebie w najlepszym swoim wydaniu, ale teraz wraca silniejszy niż wcześniej.

Ballon d’Or? Szczerze mówiąc, nie wiem, w jaki sposób jest ona przyznawana, ale z pewnością dowiedzieliśmy się, że niektóre kluby na poziomie międzynarodowym mają większą wagę.

Dla mnie Ronaldo również zasłużył na to wyróżnienie w zeszłym sezonie, kiedy strzelił piętnaście bramek w Lidze Mistrzów, z których wiele było tymi decydującymi. Ronaldo zasłużył na Złotą Piłkę również w tym sezonie. Jest jak zwierze, uwielbia rywalizację, przed rokiem dokonaliśmy dobrej inwestycji, on wzniósł na kolejny poziom nas wszystkich. 

Paratici został także zapytany o złość jakiej nie skrywał Portugalczyk będąc zmienianym podczas meczu z Milanem.

Musimy zaakceptować jego głód, to odróżnia go od innych. Czy pozostanie w Juventusie? Oczywiście.

Następnie uwaga skierowana została na Matthijsa de Ligta i jego imponujący początek kariery w barwach Bianconerich.

Im dłużej go oglądam, tym bardziej myślę, że jest potworem. Należy do innej kategorii.

Czy zdajecie sobie sprawę, co to znaczy być graczem podstawowej jedenastki w dużym klubie w wieku 20 lat? Został natychmiast wrzucony na głęboką wodę z powodu kontuzji Chielliniego i natychmiast musiał wziąć na siebie wielką odpowiedzialność, to szalone

To nasz najlepszy zakup, jeśli chodzi o transfer młodego zawodnika. On będzie symbolem pewnej epoki, jestem tego pewien.

Inter bardzo dobrze rozpoczął sezon z byłym trenem Juventusu, Antonio Conte a Fabio Paratici zażartował, że trzeba będzie się do tego przyzwyczaić.

Na początku troszkę robiło to na mnie wrażenie, teraz już się przyzwyczajam – zaśmiał się 47-latek.

Pozostałem związany z Conte. Wygraliśmy z nim trzy pierwsze tytuły. Juventus wiele mu zawdzięcza, zarówno jako zawodnikowi, jak i trenerowi.

Inter jest obecnie o jeden punkt wyżej od Juventusu w Serie A i ta sytuacja nie dziwi Paraticiego.

Szczerze mówiąc, nie miałem wątpliwości, że rzuci nam wyzwanie w walce o tytuł. Nie mam ponadto wątpliwości, że będzie to bardzo trudny sezon i walka będzie się toczyć do samego końca.

Antonio pozostaje przyjacielem, do którego z tego miejsca powiem: „powodzenia”. Ale to wystarczy – dodał z uśmiechem.

Juventus rozegra najbliższy mecz z Lazio na Stadio Olimpico w ten weekend, podczas gdy Inter będzie gościł AS Romę na San Siro.

 

Źródło: juvefc.com / football-italia.net

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi