Meczowe

einhard | 21 listopada 2020

Pirlo: Okres przejściowy już się skończył

Andrea Pirlo podkreślił, że okres przejściowy dla Bianconerich już się skończył i ujawnił, że Matthijs de Ligt może pojawić się w wyjściowym składzie przeciwko Cagliari.

Piłkarze wrócili z przerwy na mecze reprezentacji, a Pirlo powiedział, że niektórzy z drugoplanowych graczy w kadrze Juve mogło nabrać pewności siebie w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Nie wiem, czy to nasza zasługa, ale są zdecydowanie silnymi graczami – powiedział Pirlo na konferencji prasowej.

Może niektórzy grali trochę mniej w ostatnich tygodniach i dobrze im zrobiło, że mogli zagrać w swoich reprezentacjach, aby zyskać pewność siebie i rytm.

Cieszymy się, że wrócili z wielkim pragnieniem i są gotowi do gry.

Pirlo powiedział, że mecz z Cagliari jest fundamentalny dla rozwoju zespołu.

To ważny mecz. Wracamy do akcji po braku aktywności z powodu zgrupowań reprezentacji narodowych, ale potrzebujemy tego do naszego rozwoju.

Teraz rozgrywki muszą się dla nas rozpocząć, okres adaptacyjny się skończył i od tej chwili do świąt będziemy mieli 10 meczów do rozegrania tak, jakby były finałami.

Od jutra chcę zobaczyć innego ducha walki. Grę z wielką pasją, w celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

Trener nie spodziewa się jednak łatwego meczu z podopiecznymi Eusebio Di Francesco.

To wspaniały zespół, prowadzony przez doskonałego trenera. Di Francesco wniósł wielki entuzjazm, grają dobrze zarówno wtedy, gdy występują z trójką, jak i czwórką w obronie.

Mają dobrych i doświadczonych zawodników, zarówno w pomocy, jak i w ataku. Będzie to ważny i trudny mecz, ale nie musimy patrzeć tylko na siebie i spróbować wygrać ten mecz.

Chcę zobaczyć zespół, który chce w osiągnąć pozytywny wynik, musimy mieć głód  i chęć wygrywania każdego meczu, nie zaniedbując najmniejszych szczegółów. Chcę widzieć to, co Juve zawsze robiło w ostatnich latach.

Trener potwierdził, że Alex Sandro i Matthijs De Ligt wyleczyli się z kontuzji, ale przyznał, że tylko Holender ma szansę zagrać z Rossoblu.

Oni mają się dobrze. De Ligt trenował z nami jakiś czas, potem czekaliśmy na zielone światło od ortopedy i teraz wszystko jest w porządku. Jest gotowy do gry.

Alex Sandro trenował z nami w zeszłym tygodniu, wprowadzenie go zajmie trochę więcej czasu, ale mogę go powołać.

Pirlo ma nadzieję, że dzięki powracającym obrońcom uzyska stabilizację w tej formacji.

Mam nadzieję, że eksperymenty się skończyły. Miałem okazję pracować z zawodnikami, którzy są bardzo chętni do rozmowy i dokonywania zmian technicznych i taktycznych, i to mnie satysfakcjonuje. W zależności od meczów zawsze może się coś zmienić, ruchy lub schematy któregoś zawodnika.

Po powrocie do Juve, Morata strzelił sześć goli w ośmiu meczach i odzyskał miejsce w kadrze reprezentacji Hiszpanii.

Jest świetnym graczem, dlatego go tu sprowadziliśmy. Odzyskał pewność siebie i ciągłość, której brakowało mu w Londynie i Madrycie.

Znamy jego wartość, trzymamy się go mocno i rozpieszczamy.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PrzybocznyCzarnoksieznika

De Light powinien NA STAŁE wejść za Babola i grać z Demiralem. Jednak tak się raczej nie stanie, Dyzma upchnie swojego ulubieńca i pewnie trójka stoperów to będzie De Light-Babol-Demiral a jak Chiellini będzie zdrowy bo zajmie miejsce Demirala.

Mateusz.W
4 dni temu

Nie wiem, jak można być kibicem i nie umieć poprawnie napisać nazwiska jednego z zawodników swojego ulubionego zespołu …

jacojaco/Kicek12345
4 dni temu
Reply to  Mateusz.W

Ja tam się zastanawiam, jak można mieć tak wielki ból dupy o wszystko i spamować nim wszędzie, jak robi nasz kolega, Przyboczny. 😀

jacojaco/Kicek12345
4 dni temu

Patrząc po naszej wspaniałej grze w lidze, to coś czuję, że Juventus będzie klubem, który pozwoli zakończyć passę Bologny dotyczącą meczów z rzędu ze straconym golem 😀

Lucky1313
4 dni temu

Ja też mam nadzieję, że eksperymenty się skończyły…
Spodziewam się przeciętnego wyniku, w końcu nasze gwiazdy wróciły zmęczone z reprezentacji.
Pewnie pogramy ze trzydzieści minut na pełnym gwizdku, potem zacznie się walenie głową w mur…
Obym się mylił.

anavrin_
4 dni temu

Odważna deklaracja, oby w ślad za nią przyszła poprawa gry.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi