Serie A

einhard | 30 marca 2021

Precedens sądowy Napoli ponownie na tapecie

Werdykt rozstrzygający, że Lazio musi rozegrać mecz z Torino wprowadza kolejne kontrowersje do Serie A.

Przypomnijmy, że w Torino pojawiło się ognisko koronawirusa, które szybko rozprzestrzeniło się w drużynie, obejmując co najmniej 10 osób spośród piłkarzy i personelu. Ponieważ w zespole wykryto tak zwany angielski wariant COVID, lokalne władze zdrowotne (ASL) nakazały Torino całkowitą izolację przez pięć dni, nie pozwolono zespołowi trenować. Nakaz izolacji obowiązywał do północy dnia meczowego, co w praktyce uniemożliwiało Torino rozegrania spotkania z Lazio, które miało się odbyć w Rzymie.

Lega Serie A zdecydowała się wyznaczyć nowy termin rozegrania meczu, ale Lazio postanowiło walczyć w sądzie o przyznanie walkowera za to spotkanie. Dzisiejszy wyrok Sądu Apelacyjnego jasno wskazuje, że jedynym powodem podtrzymania decyzji, że mecz musi zostać przełożony i rozegrany w innym terminie, jest fakt, że Napoli ustanowiło w tej kwestii precedens.

W oświadczeniu Sąd Apelacyjny stwierdza jednocześnie, że „nie ma wątpliwości, że Torino skorzystało z zakazu nałożonego przez ASL, który został wydany na wniosek Granaty”, a klub z Turynu „zachowywał się podstępnie, co w żaden sposób nie jest zgodne z zasadami uczciwości i rzetelności, które muszą znajdować się w centrum każdych rozgrywek sportowych.”

Lazio przygotuje kolejną apelację, tym razem do CONI, a prawnik Rzymian, Gian Michele Gentile, posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​„wyrok wyraźnie potwierdza, że ​​doszło do oszustwa.”

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gryfel
Admin
3 lat temu

No dla mnie to jest absurd. ASL wydaje decyzję, ale protokół jasno mówi, że jeśli jest ilość zawodników aby mecz rozegrać.

W praktyce, każda drużyna posiada Primavere, której graczy można w każdej chwilę powołać i tak powinny kluby zrobić w przypadku, gdy drużyna główna jest zablokowana przez ASL.

Gdyby, korzystano z tego zapisu to ASL przestałby blokować swoje ulubione zespoły.

Skifu
3 lat temu

Ja tylko zacytuję jednego z właścicieli innych klubów w Serie A, po tym co widzę z przekładanymi meczami i odwołaniami do sądu „Obojętne kto wygra ligę, byle to nie był Juventus…” Tu także piję do odwołanego meczu Interu.

PS: dlaczego meczów Juve nie kazali przekładać jak było 3-4 zawodników na kwarantannie??

dimebag11
3 lat temu
Reply to  Skifu

I tak by to nic nie zmieniło, bo jak widać po naszym ostatnim „wyczynie” z Benevento jesteśmy dramatycznie słabi w tym sezonie. Zamiast wywrzeć presję na Interze przegraliśmy u siebie z beniaminkiem (w dwumeczu zdobywając tylko 1 punkt), chociaż przed meczem wygadywali bzdury o wciąż realnej walce o Scudetto. Już po odpadnięciu z LM z Porto klub powinien ogłosić ciszę prasową i skupić się tylko na kolejnych spotkaniach, by na koniec zająć miejsce w pierwszej czwórce, bo widmo braku LM w Turynie jest całkiem realne, gdyż gramy jeszcze z Interem, Milanem, Atalantą, Napoli oraz m.in. derby z Torino.

Last edited 3 lat temu by dimebag11
luque10
3 lat temu
Reply to  dimebag11

To, że sami się kompromitujemy, nie znaczy że inne czynniki też powinny być przeciwko nam.
Pamiętam jak po pierwszym meczu z Porto, większość krzyczała że olać karnego na Ronaldo, bo graliśmy kupę.
Zgoda, jednak karny to karny, a licząc bramki, które padły, mogliśmy być w następnej rundzie.
Tu chodzi o sprawiedliwość, nie naszą żenującą postawę.

dimebag11
3 lat temu
Reply to  luque10

Akurat karny w pierwszym meczu z Porto byłby mocno naciągany, bo Ronaldo padał praktycznie zanim przeciwnik go dotknął (aczkolwiek naszym rywalom sędziowie nie bali się dyktować wątpliwych jedenastek jak np. tamtej w ostatnich minutach rewanżu z Realem, gdy interweniował Benatia). Oczywiście, że zgadzam się z tym, iż nawet jeśli gramy słabo, to arbitrzy czy inne czynniki nie powinni wpływać na końcowy rezultat.

luque10
3 lat temu
Reply to  dimebag11

Radzę dokładnie obejrzeć powtórkę. Dopiero kamera zza bramki pokazuje ewidentny faul. Wcześniej też miałem podobne zdanie.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi