Serie A

tItOveN | 2 lutego 2020

Prezydent Fiorentiny zniesmaczony pracą sędziów

Prezydent Fiorentiny, Rocco Commisso, okazał oburzenie drugim rzutem karnym podyktowanym na rzecz Juventusu w niedzielnym meczu. 

O wyniku 3-0 w Turynie zadecydowały dwa rzuty karne Cristiano Ronaldo oraz uderzenie głową Matthijsa de Ligta. Druga z „jedenastek” była dyskusujna, jednak arbiter spotkania po analizie sytuacji na monitorze, podtrzymał swoją pierwotną decyzję.

Jestem tu od sześciu miesięcy, nigdy nie krytykowałem sędziów, ale teraz muszę przemówić: sędziowie nie mogą decydować o wynikach meczów – powiedział prezydent dla DAZN.

Jestem zniesmaczony. Może pierwszy rzut karny był słuszny, ale drugi na pewno nie. Sędziowie nie mogą decydować o losach meczu, muszą pozwolić graczom wykonywać swoją pracę na boisku.

Juventus ma drogich zawodników i nie potrzebuje dodatkowej pomocy. Jestem oburzony tym, co zobaczyłem dzisiaj, ale nie tylko. Podobne odczucia miałem w ubiegłym tygodniu w Genui, a potem również w meczu przeciwko Interowi.

Nigdy nie wypowiadałem się w ten sposób. Teraz chce powiedzieć: pozwólcie Juventusowi być silniejszym od nas na boisku, nie ułatwiajcie im zadania w ten sposób. Chłopcy są zdruzgotani, szkoda mi ich i współczuję im. To po prostu nie był rzut karny. 

Juventus jest bardzo silną drużyną, pozwólcie im grać, pozwólcie nam zagrać. Mieliśmy trzy mecze, jeden po drugim, w których podejmowano złe decyzje przeciwko nam, a sędzia nie poszedł nawet do monitora VAR. Tym razem poszedł aż dwa razy, aby sprawdzić wątpliwe sytuacje. Nie zasługujemy na takie traktowanie.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zwierzak
4 lat temu

Pan Rocco prawdopodobnie najpierw powiedział, a później pomyślał. Takie sugerowanie stronniczości sędziów chyba nie obejdzie się bez kary, hm?

Podobała mi się natomiast odpowiedź Pavla, który zgasił Commisso jak kiepa. Zuch.

Gregor del Ptasior
4 lat temu

„Jestem oburzony tym, co zobaczyłem dzisiaj, ale nie tylko. Podobne odczucia miałem w ubiegłym tygodniu w Genui, a potem również w meczu przeciwko Interowi.”

Tak, tak… W każdym meczu biedna Fiorentina była przez sędziów tłamszona. Jakaś zmasowana kampania przeciw biedakom. SPISEG!

Gryfel
Admin
4 lat temu

Po jego wypowiedziach przed pierwszym meczem z Juve mysalem ze to mądry człowiek, który wniesie powiew świeżości do w Włoch. Myliłem się.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi